december 6, 2016 Lukáškovi sme kúpili elektrické autíčko pre deti. Tu sú prvé skúsenosti

Lukáškovi sme kúpili elektrické autíčko pre deti. Tu sú prvé skúsenosti

Nemá ešte ani rok a už má elektromobil. Babka kúpila nášmu Lukymu elektro -autíčko v ktorom sa bude voziť, bude ho mať ako vianočný darček. Nuž a to došlo a bol som prekvapený milo i nemilo bolo treba sa popasovať , podelím sa zo svojimi skúsenosťami.

Pozrieť ponuku elektrických autíčok pre deti

Ako sme vyberali ?

Ovládanie autíčka

Ponúk je veľa najprv elektrické autíčka videli babka s dedkom v Mlynoch v Nitre. Koncept sa páčil dieťa sedí v autíčku ktoré je poháňané batériami – elektromotorom a môžete ho ovládať vy cez diaľkový ovládač alebo ak bude dieťa staršie a vyspelejšie môže šoférovať samo , nuž Lukáško ešte nemá ani rok takže vychádzky bude riadiť mama,tato,alebo dedko a babka.

autíčko pre deti volant
Zatial som ešťe nenasadil volant

 Dizajn

Ako som už spomenul na výber máte už kadečo na internete nájdete hneď 10 eshopov ktoré tieto autíčka ponúkajú  ceny sa rôzna nájdete aj pod 100 euro ale to za moc nestojí funkcie sú strohé dizajn fádny. Naopak rôzne namakané bmwčka , audinky hummere stoja od 250 euro vyššie cena býva aj 500 euro čo už sa mi zdalo aj veľa. Potom je tu taká zvláštn

a kategória ” pekné autíčka bez značky” napríklad autíčko vyzerá ako BMW či Mercedes ale nemá značku čiže není licencované , ak by chcel výrobca dodávať elektrické autíčko pre deti so znakom BMW muselo by byť licencované a tým pádom drahšie, a Lukáškovi je to jedno.

Vybrali sme e-autíčko pre deti ktoré sa podobá na BMW je peknej červenej farby no dali sme pozor na rozmery aby boli väčšie dĺžka autíčka bola 106 cm a šírka 57cm  cez internet je kupujete na slepo je to ťažko si predstaviť či bude dobré ale tak v našom prípade autíčko je okej.

voltmeter
Má voltmeter pre sledovanie stavu batérií čo je celkom plus

Funkcie

Tak v prvom rade elektrické – autíčko sa muselo dať ovládať  diaľkovým ovládačom , to je hlavná funkcia lebo deti ako Lukáško riadiť určite nevedia (to až časom) ..

Potom muselo vedieť pekne zablikať deťom sa to páči ani Luky nieje výnimka , svetielka a hudbička to je ono.

Hrať hudbu musí vedieť tiež aj Lukáško má svoje obľubené skladby napríklad kolovrátok od fíha tralala tú ma najradšej.

Dobrým doplnkom sú tlačítka ktoré keď dieťa stlačí autíčko bude blikať alebo vyhrávať.

Chýbalo USB ako som neskôr zistil vstup na MP3 nieje USB ale Jack , zapojiť USB klúč z ktorého by vyhrávala hudba by bolo lepšie , elektro autíčko má však v svojej pamäti nahrané disco- pecky. Ale to usb alebo bluetooth by bolo ozaj lepšie keby malo. Keď sme kupovali autíčko v tech popise “bolo vstup na MP3” (treba lepšie čítať).

 

Eshopy Cena elektrických autíčiek

Je v podstate všade rovnaká licencované autíčka a Suv-véčka sú drahšie majú o nejaké funkcie naviac napr bluetooth,usb,svetla, a pod..idú od 200 euro hore. My sme hľadali aj na bazári aj tam sa predávajú nové autíčka ale cena nových je rovnaká ako z eshopu a tak kvoli záruke sme objednali z eshopu  názov spomínať nechcem lebo ja robím len dobrú reklamu a to čo si prečítate nižšie bude kontroverzné verdikt bude na každom. Cena autíčka bola 130 euro aj poštovným doručil ho kurier.

Pozrieť ponuku elektrických autíčok pre deti

 

Autíčko je v poriadku ale poskladať ho je problém

Autíčko dorazilo po pár dňoch od uhradenia objednávky čas dodania bol okej rozbalil som krabicu a hľa autíčko bolo treba ešte zložiť videl som ako sú kolieská naukladané v priestore na sedenie to by bolo ok (aby sa lepšie zabalilo) ale motory s prevodovkou aby tam boli ešte nahádzané? veď to mohlo teda malo byť zložené !!! , z batérie  konektor bol odpojený (pre bezpečnosť je okej, ale na druhej treba brať do úvahy že to je produkt kupujú mamičky s svojim deťom ktoré často nezapájajú batérie) čiže nestačí iba nahodiť kolesa a už sa vozíme ..

takže autíčko som radšej poskladal aby som videl či funguje lebo chceme ho dať až pod stromček no a skladal som to 2 hodiny aj viac..

elektrické autíčko batérie
Vnútro autíčka 2x 6V batérie + riadiaca jednotka

Problém bol upevniť motory s prevodovkami proste  nešlo mi do hlavy ako ich upevniť autíčko ktoré na motory  nemalo predvrtané žiadne dierky na skrutky, no na motoroch boli diery do ktorých majú isť skrutky .. predpokladal som že sa budú skrutkovať o plast,potom som zbadal tlmiče a v hlave mi blyslo že o plast sa skrutkovať nebudú – veď ako by potom tlmili , keby boli na pevno? ale zasa nechať motor neuchytený ? ..

motory k elektrickému autíčku pre deti
Motory s prevodovkami

 

Návod bol chudobný o tejto skutočnosti moc nehovoril..iba že na zadné kolesa dajte oskovú tyč, to som spravil s každej strany dal koleso tým pádom sa zafixovali motory (aj ked nieje to na 100%) u elektro autíčka pre deti sa to dá prepáčiť…

Nuž tie motory mali už nejako byť uchytené alebo aspoň návod , jediné čo ich drží je prívod k riadiacej jednotke a vodiče môžete pretrhnúť (konkrétne spoj vodiča k motoru), preto je lepšie motory odpojiť a pri skladaní autíčka ich dať nabok kým nepríde na nich rad.

Nasadenie kormanu  bolo ok treba zapojiť trojžilový vodič … podobne ako plynovej páčky elektrobicyklu.. to sa dalo..

 

Test elektrického autíčka

Zapojil som batériu  inak nechápem prečo dávajú dve 6V olovené aku do série stačila by lepšia 12V (asi kvoli svetlám alebo nejakej elektronike)

Prvý štart autíčko , naštartovalo zvuk motora sa ozval s reproduktorov , potom som skúšal svetielka .. a ďalšie hudobné módy fakt to bolo dobré páčilo sa mi to..

Diaľkové ovládanie k autíčku

Diaľkové ovládanie skrátka treba bez neho je autíčko, nepoužiteľne Lukáško ešte nevie chodiť natož šoférovať..

(Nebojte chodiť ho naučíme zatiaľ , ešte mu chýbaju 2 mesiace do jedného roku)

Do diaľkového ovládania išli dve AA batérie ktoré niesú samozrejme súčasťou balenia. Jako není problém z 0.3 eura kúpiť  no cena autíčka je 130 eur myslím že nikoho by to nezabilo keby tam tie batérie boli,ja ich samozrejme mám doma .. ale boli doby ked sme ich hladali 🙂

Diaľkový ovládač má anténu a štyri tlačítka doľava doprava, dopredu dozadu.. Žiadne prekvapenie no stačí že funguje ako má.. (vďaka bohu že tam nedali ovládač na  IR ktorý musíte presne mieriť – ako u lacných RC hračkách )

Taký brutus výkon som teda nečakal prvý pomalý mód má dosť slušný odpich ale to naozaj nečakal (je to silné až to není dobré popíšem neskôr..)

Druhý mód tak tam autíčko môže zahrabalo síce na plávajúcej podlahe ale sila je slušná..Myslím že sa povozia aj Lukáškovi starší bratranci Benjamín (4 roky) a Dominik (2.5 roku)

Skúšal som zatáčanie to fungovalo veľmi dobre – je tam 3tretí motor a ten otáča volantom a autíčko tak môže bočiť kam chcete ..

Ďaľšie skúsenosti popíšem už z Lukáškom , dufam že sa mu v jeho elektrickom autíčku bude páčiť. Na záver krátke zhodnotenie prvých skúsenotí s detským elektrickým autíčkom.


Elektrické autíčko pre deti recenzia – hodnotenie:

Plusy

 • Pekný dizajn veľkosť vyhovuje
 • Diaľkové ovládanie funguje ako má
 • Svetielka a hudba sú pekné
 • Podporuje mp3 (ale len cez audio in vstup)
 • Výkon je dobrý (možno trochu prehnané)
 • Cena (130 euro ak porovnám s inými autíčkami je ok )

Mínusy

 • Total mínus je že tie motory neboli upevnené bol treba.
 • Manuál dostáva mínus zato že nepopisuje dostatočne vec ohladne motorov
 • Zbytočne silný odpich , viac by som ocenil  postupne narastanie sily ..(možno u drahších modelov)
 • Chýba USB , musím vymyslieť ako budeme púšťať fíha tralala,šmucka knoflíka vrrr…
Pozrieť ponuku elektrických autíčok pre deti

Záverečné zhodnotenie :

Spokojnosť – potom čo som poskladal autíčko a otestoval ho som spokojný.

Zatiaľ to boli iba predbežné skúsenosti ,autíčko Lukáško dostane ako darček k Vianociam potom keď ho otestujeme hodíme sem recenziu ako sa darilo, dúfam že sa Luky autíčka nezľakne, v Tescu rád osedlá každé takéto “húpacie autíčko”. Keď bude starší zoženiem mu šlapacieho moskviča aby nebol darebák bude pekne šliapať .. žiadne vozenie..

Ak sa chystáte kupovať elektrické autíčko pre deti cez internet tu je pár mojich skúseností a rád:

Rady k nákupu:

 • Vyberajte autíčko ktoré si môže ovládať samé dieťa ale i s diaľkovým ovládačom.
 • Zavolajte predajcovi ak bude na telefóne je to dobrý znak toho že poradí keď bude treba.
 • Opýtajte sa či autíčko treba nejako ešte poskladať ,aby ste neboli prekvapený.
 • Väčšie je asi lepšie … rozmer dlžka +100cm a šíčka +50 cm je v našom prípade okej.
 • Autíčko si radšej poskladajte hneď a otestujte keď vám príde..
 • Vyberajte USB mp3 autíčko  (USB tam ja nemám iba ten Line in kábel)
 • Sedačka nech má bezpečnostný pás aby si nenatĺkol noštek..
 • Autíčko nech má svetelné efekty a nech vyhráva , to je treba 🙂

Ospravedlnujem sa zá málo fotiek nacvakal som ich málo tie doplním keď autíčko Lučík dostane na Vianoce 

 

One thought on “Lukáškovi sme kúpili elektrické autíčko pre deti. Tu sú prvé skúsenosti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *