Uverejnené Vložiť komentár

Crussis e-City 7.2

 • Motor
 • Bicykel
 • Jazdné vlastnosti
 • Komfort
3.8
Sending
User Review
0 (0 votes)

Kto hľadá výborne spracovaný mestský elektrobicykel s nekompromisným výkonom za dobrú cenu, pre toho je určený mestský elektrický bicykel Crussis e-City 7.2  . Tento ebike predstavuje z hľadiska úžitkovej hodnoty naozaj veľmi dobrú ponuku, Moja dnešná recenzii nájdete všetky parametre a kde sa bude v praxi užitočný.

Nové mestské elektrobicykle si môžete pozrieť v katalógu

Spracovanie a výkon

Do mesta vás bude tlačiť overený stredový motor od Bafangu (8FUN) s výkonom 250W+ , tí čo už niečo o e-bikoch prelistovali vedia že sa jedná o silný motor ktorý vie zabrať v poriadnych stúpaniach,keď to potrebujete. Je okrem toho že je výkonný je spoľahlivý a chránený proti vode a poškodeniu.

Rám bicykla je hliníkový čo je dobre ale váha celého ebajku je aj tak 22.5kg čo je trošku viac. Nízko-nástupový rám určil že je to mestský bicykel  ale jeho srdce bije pre výzvy v kopcoch…Asi najviac sa nakupuje 18″ čo znamená že je vhodný pre pánov alebo dámy s výškou 155–175 cm

Výkon elektrobicykla Crussis e-City 7.2  prekonáva aj lepšie horské e-bajky, v podstate platí asi takéto zaťaženie v kopci:

Miesto kde ste doteraz museli tlačiť e-bike ,teraz prejdete ľahkým otočením pedálu.. Stúpania do 15% sú v pohode od tých 20% a vyššie už treba trochu športovať..Kombinácia vhodného prevodu a sily motora vás dostane všade (v meste určite)…

Výbava a komponenty

Batéria má 13Ah a 36V , čo je dobrá kapacita nato aby krmila silný motor a aj dojazd elektrobicykla bol taký aby sním bola spokojnosť. Výrobca Crussis udáva dojazd až 120km/h toto číslo je možné ale podľa mňa prehnané pretože je vyrátané z „ideálnych podmienok“ počítalo sa s tým že väčšinu práce odkrútite vy …

Fakt záleží na tom kto a ako bude jazdiť tých 120km/h dáte ale na rovinke v kopcoch už taký dojazd dlhý nebude.. to je proste normálne , kapacita 13Ah je skratka solidná a patrí medzi tie väčšie…
LCD displej ukazuje stav batérie , ubehnuté kilometre,stupeň asistencie,aktuálnu rýchlosť. Na boku si tlačidlami + a – môžeme voliť stupne asistencie je ich 5. Tu je obrázok dopomoci kolko asi tak zaberá motor pri akom stupni do-pomoci 100%=70-80Nm

Displej nieje generický od Bafangu ale firma Crussis dáva svoj, tu si ich môžete porovnať (Prvý je Bafang a druhý Crussis):

Ostatné komponenty

26″ kolesá sú s plášťami Kenda vhodnými do mesta aj na cestičky okolo neho , taká normálka

Prevodov je 8 a menič je Acera od Schimana je to lacnejšie ale okej na použitie v meste,radí ako má.. Nedoporučujem len prehadzovať pod záberom v silnom kopci.

Brzdy sú klasika Tektro reagujú ako majú ,normálka v tejto kategórii výbavy.

Predná vidlica  je Zoom tie sa montujú na lacné horáky , zhodou okolností som dlhé roky na nej jazdil ,nenadávam ani nechválim , mohli dať aj lepšiu..elektrobicykel je navrhovaný do mesta tak OK..

Záver – kúpiť alebo nekúpiť

Aké je moje záverečné hodnotenie v recenzii ? .. Odporúčam alebo nie Crussis e-City 7.2 ?

Odpoveď je – áno ak potrebujete nízkonástupový elektrobicykel pre dámu alebo pánov s vysokým výkonom na prekonanie kopca. Musíte akceptovať cenu cca 1400€ čo je dobrá cena pretože v tejto katégorii zoženiete elektrobicykle s predným a zadným motorom , staršie elektrobicykle s radami bafang BBS… napr devron wellington   Alebo sú ponuke Maxdrive no batéria je menšia 10-11Ah 36V..

Výbava by mohla byť lepšia ale na mestskom bicykli to veľký rozdiel nebude..

Údržba je okej iba nabiť a jazdiť , motor je uzavretý bez-udržbový (neotvárať nechať napokoji tak jak je). Myslím že bude spokojnosť mať takúto mašinku doma. Lepšie metské sú už len od Boschu ktoré sú drahšie.

Prečo zvoliť tento model Elektrobicykel  má top výkon v kopci ,takže ak je v meste (alebo za mestom) slušný kopec , tak ho kúpte, na jazdu po rovine by elektrobicykel bol trochu nevyužitý , tam stačí motor v zadnom náboji (lacnejšie o pár 100€)

Zakúpiť

Hodnotenie plusy a mínusy

Plusy:

 • Max Drive motor je dobrý motor od bafangu , nezlakne sa vyšších nárokov
 • Dobrý Pomer Cena/Prevedenie, uživateľská hodnota , za svoje peniaze dostanete elektrobicykel s vysokým výkonom a dojazom.
 • Celková spoľahlivosť

Mínusy

 • Mohli dať trochu lepšiu výbavu… vidlicu inak okej.
 • Motor
 • Bicykel
 • Jazdné vlastnosti
 • Komfort
3.8
Sending
User Review
0 (0 votes)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *