Skladací horský elektrobicykel SAMEBIKE LO26 recenzia

Skladací horský elektrobicykel SAMEBIKE LO26 recenzia

Skladací horský elektrobicykel SAMEBIKE LO26 recenzia
Hodnotenie čitateľov

Ak uvažujete o horskom elektrobicykli z HUB motorom ktorý môžete zložiť a naložiť do auta nasledujúca recenzia vám dá potrebné info naviac.

Čo je dobré na elektrobicykli SAMEBIKE?

 • Dá sa zložiť na polovicu a pritom sa jedná o klasický horský elektrobike na 26″ kolesách
 • Baterka 10.5AH 48V čiže fajn dojazd a je umiestnená v strede v konštrukcii a dá  sa vymeniť
 • LCD displej – v tejto cenovej hladine sú elektrobicykle s LED kontrolkami
 • Robustná stavba dobré zvary.
 • Dobrý výkon vrámci elektrobyciklov s HUB motorom
 • Je celodpružený
 • Pekný dizajn pačil sa mi

 

Čo by mohlo byť lepšie :

 • Motor je menší ,on výkon má dobrý a potiahne do kopcu len chcelo by to lepší odvod tepla
 • Na nafúkanie 26″ treba silnejší kompresor (aby boli dobre tvrdé

 

Verdikt:

Elektrobicykel od SAMEBIKE LO26 nemá výraznú slabinu, môžem odporučiť tým ktorý hladajú elektropohon na roviny ,terén a stredné kopce. Výhodou je dobre urobený skladací mechanizmus ktorý je robustná baterka 48V 10.4Ah bude mať lepší dojazd.  Páči sa mi že je tam offroad mód tj pridávam ako na skútri plynovou rukoväťou a tiež tam je PAS senzor čiže môžete jazdiť legal.

Elektro Motor si Samebike zabezpečuje sám a je trochu malý takže na jednej strane pôsobí nenápadno spolu s batériou v ráme na tej druhej má horší odvod tepla čiže není dobré ho dusiť  5km silnom kopci bez pedálovania.

 

Ako kde Samebike kúpiť ?

Model ktorý som testoval bol kúpený na Gearbeste čínsky obchod ktorý ma sklady aj v Európe (v Poľsku) Po zaplatení elektrobicykel dovezú v stanovenom termíne a CLO a daň sa neplatí (teda zrejme už je zahrnuté v cene). Cenovo sa teraz pohybuje okolo 800 €  ak chcete môžete pozrieť aktuálnu cenu v odkaze.

 • Existuje viacero podobných variant tohto ebiku pozor na US variantu ta nemá kompatibilné napájanie pre EU zásuvku. Ostatné varianty majú iné batérie napr 8Ah , ja odporúčam 10.4Ah.
Kúpiť Samebike LO26 priamo v Gearbest

 

Majitel sa usmieva na šikovnú mašinku

Podrobnejšie skúsenosti

 

Displej S830

V riadkoch vyššie som popísal hlavné vlastnosti  pre lepší prehľad , Samebike elektrobicykel som opravoval kabelaž (hall apod) tak som sa pozrel do vnútra.

Radiaca jednotka je trochu menšia v spolu s kabelážou má istú malú rezervu. Konektory sú zapojené všetky myslím že uživateľ nič “viac” nenastaví a je to dobre. Displej je S830 je dosť podobný bafangu C965 môžete si stiahnuť manual:

 

1528492757374_Enoeco-User-Manual-CS-S830

Ebike podporuje asistenciu pri chôdzi – vhod príde ak idete veďla elektrobicykla.

 

Motor Samebike LO26

Oprava –  čo sa týka reklamácie tak posielať elekrobicykel do Polska bude nákladné skrôs sa oplatí kúpiť nahradné diely – všetky sa dajú kúpiť vidlica na motor je kompatibilná s inými motormi do zadného kolesa napr bafang,batéria sa dá tiež vymeniť ostatné súčiastky tiež.

 

Je celoodpružený pruženie funguje ako má.

Môžete si vybrať dizaj kolies klasický 26″ výplet alebo 26″ disky.

4 komentáre

 1. Zdravím

  Tento bike “sledujem” na Gearbeste už dlhšiu dobu, no neviem sa rozhodnúť kvôli viacerým verziám a j kvôli tomu, že 500w verzia by dlho cestovala z Číny a nie z Poľska.

  1. Je to naozaj horský bike? Mám trochu obavy o to, či sa ten skladací mechanizmus na hrboľatom teréne časom nevykýve a nebude tam vôľa.

  2. Zobrať ALU kolesá, alebo radšej výplet? Nebude problém s centrovaním takéhoto kolesa?

  3. Skúšal si/ste reálny dojazd? Na stránke síce píšu fajn čísla, ale s 45kg Aziatkou to bude predsa len iné, než s priemerným Európanom.

  4. Je tam nejaká odolnosť voči dažďu?

  Vďaka.

  1. Author

   Zdravíčko
   Rozhodnite sa podla batérie moc som neskúmal aké sú verzie 350W alebo 500w ak majú rovnako velký motor tak by som bral to lacnejšie

   Či to je “horský bicykel” väčšina horských bicyklov ktoré sa predávajú v SR by nemali byť označované “horské ” ono je to prevažne určené na roviny a všelijaké popri cestičky sem tam krátky kopec , niečo jako skákať po skalach alebo downhill by som natom nešiel.

   SPoj je dobrý mám cca 110 kg + pérovanie vzadu aj predu tlmý nárazy je to dobré šanuje to špice.

   Odolnosť voči daždu je dobrá , nepozoroval som v tomto smere nedostatky ..

  2. Ahoj, obe verzie idú z Číny, skladom v poľsku nie je myslím nič. Z Číny to ide do Poľska cca 1-2 mesiace, tam to preclia a potom za cca 4 dni ti zvoní DHL kuriér. Mne konkrétne trvalo doručenie 6 týždňov.

   Skladací mechanizmus vypadá byť celkom odolný, na skákanie to ale asi nie je. Ja budem jazdiť po asfaltke či šotoline, divoké traily v pláne nemám. Aj preto som vzal plné kolesá a nie so špajlami.

   Mám 95kg a za 3x10km jazdy po rovine si to vzalo 10% batérie…zatiaľ bajk stále testujem, jazdiť na ňom je radosť a kúpu neľutujem. Pri zohľadnení ceny je to dobrá kúpa, ja som spokojný a oceňujem tiež benefit “skladania”, (mám totiž malé auto).

   1. Aha tak pardón, pozerám že jedna verzia je skladom aj v eú sklade, tak to bude rýchle doručenie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *