január 13, 2015 Ambri batérie s tekutým kovom

Ambri batérie s tekutým kovom

Technológia batérií Ambri je odlišná od všetkých ostatných produktov na trhu. Je to technológia batérií, kde všetky tri aktívne zložky sú v tekutom stave, keď akumulátor pracuje.

Dve tekuté elektródy sú od seba oddelené v roztavenej soli elektrolytu,napriek tomu, že sú  kvapalné, nezmiešajú sa. Vrstvy plávajú oddelene od seba na základe rozdielov hustoty a nemísitelnosti.

Systém pracuje pri zvýšenej teplote získanej sálavým teplom pri nabíjaní a vybíjaní. Výsledkom je “nízka cena” a “dlhá životnosť” tohoto systému.

 

Nízka Cena

Ambri dosahuje nízke prevádzkové náklady vďaka použitiu lacných, materiálov a elegantným dizajnom, ktorý je úsporný.

 

Využiteľnosť
Tekutý kov batérie Ambri môže reagovať na nabíjanie veľmi rýchlo v milisekundách. Je možné uložiť až dvanásť hodín energie a vybiť pomaly v priebehu času.

 

Dlhá životnosťnabijanie vybijanie Ambri
Tekuté elektródy sú veľmi dobrá alternatíva k pevnej elektróde, aby sa zabránilo zastarávaniu ako je to u bežných batérií, ako je praskanie elektród a pod. Očakávaná životnosť je nad 15 rokov a tisíce cyklov.

Všetky kvapaliny obsiahnuté v batérii sa pri nabíjaní usporiadajú naspäť.

 

Dobré uživateľské vlastnosti

Batérie z tekutého kovu sú tiché, bez emisií a nemajú žiadne pohyblivé časti.

 

Chémia

Tekutý kov batérie Ambri spočiatku vychádzal z horčíka a antimónu pre elektródy, ako elektrolyt bola použitá a roztavená soľ elektrolytu. Od tej doby, Ambri bunky vylepšili na používanie vyššieho napätia, zatiaľ čo chémia ostala cenovo dostupná.

 

Veľký záložný systém
Batérie Ambri sú modulárne, čo umožňuje ľahkú výrobu a ľahkú prepravu. Bunky sú naskladané do 200 kWh systémov zvaných Ambri jadrá; 10 Ambri jadier sú zostavené tak, aby vytvorili kapacitu 2 MWh (1 MW špičkový výkon) úložného priestoru pre elektrinu, samozrejme ďaľšie jadrá sa dajú pripojiť.

 

Ako táto batéria funguje ?

Bunky pracujú pri zvýšenej teplote až do tavenia kovu, jednotlivé vrstvy sa oddelia a vzhľadom na hustotu, ktorá je každého z materiálov iná, plávajú oddelene.Pri vybíjaní elektróny z horčíku Mg prúdia cez vybíjaciu záťaž do elektródy antimónu Sb.

Ambri_akumulator

One thought on “Ambri batérie s tekutým kovom

 1. Pruser je ale prave to ze tie baterie su tekute a maju vrstvy jak rezane pivo. Pre nepohyblive aplikacie je to ok.

  Co sa asi tak stane ked s takym, niecim zatrasieme (ako sa na bycikli bezne stava).

  Masivny skrat vnutri baterie a cely ten horuci ohnostroj najskor vyprskne von na cyklistu…

  Takze bude treba riesit oddelenie danych vrstiev niecim , nejakou nanomriezkou aby solny elektrolyt presiel a kov nepresiel.

  A dalsi problem je v tom ze to potrebuje logicky fungovat nalezato ako velky pizzatanier. A jak na potvoru to tiez nepasuje na bycikel.

  A aj ked sa tieto problemy podari doriesit, tak cela bateria musi byt horuca a na to treba nejaky mechanizmus, povedzme nejake turbo WEBASTO nezavisle kurenie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *