Uverejnené Vložiť komentár

DYU skladací mini elektrobicykel, oprava a recenzia

Mal som možnosť pozrieť si DYU mini elektrobicykel. Pozrel som sa na to naozaj detailne. Mini elektrobicykel bol rozobratý, takže môžem popísať klady a zápory.Predtým som o takomto elektrobiku ani nepočul. Teraz je na trhu veľmi veľa druhov elektropohonov, hoverbordy, skejty, kolečká, moc to nesledujem. Takže začnem najprv opravou DYU mini ebiku.

Pozrite si DYU3 v katalógu 

Oprava DYU, tam to všetko začalo

Mini elektrobike bol prinesený s jasnou diagnózou – nejde, ani sa nezapne. Takže preklepol som baterku, mala 36V a napätie 41V čo je dobré. Vypínač či dáva signál bol OK.. Dobre… testoval som všetko 2 hodky, aby som nakoniec určil závadu, že je to bluetooth modul alebo riadiaca jednotka.

Skúsil som jej dať povel k zapnutiu bez displeja, pretože ten ide cez bluetooth, modul takže zapnutie muselo ísť priamo na výstup. Spojil som piny 1+2 a 3+5 (je to ten výstup s vodičmi RX,TX,B+,GND a pod…) ono aj tak každá riadiaca jednotka má podobné, ale inak, takže to neberte ani ako návod, ako opraviť, naštartovať elektrobicykel s displejom (vlastne bez displeja), lebo je tam vyvedené „batériové napätie 36V“. Jeden zlý pokus…a je vystarané ..

Po spojení DYU nabehol a môže začať recenzia :

 Recenzia DYU skladacieho mini-elektrobiku

Čo ma zaujalo bolo, že doniesol ho 100 kg chlap, teda váha ako ja, že na tom jazdí po Bratislave a že je to super vec …hmm, v pohode ho to uvezie a má dojazd, ktorý potrebuje, lebo po Bratislave s autom je to na dlho. Auto sa mu nevyplatí kvoli parkovaniu a garáži, preto si vybral mini bike, ktorý raz dva zloží a môže cestovať s ním vo vlaku, alebo ho vyniesť po schodoch.

Moja jazda – po oprave som DYU bicykel išiel otestovať na uličku. Ono to je fakt silné, keď som pridal, bral sa dopredu a vyšiel aj kopec. Mohol som pedálovať, no nechal som, nech ide len elektropohon. Po jazde sa mi DYU začal páčiť.

Motor je klasika, ako na elektrobicykloch robustné úchyty. Hrubšie pneu by zvládli aj terén, ale tento elektrobicykel je robený na asfaltové cesty v meste.

Baterka  36V 4.4AH čo mi osobne neimponuje. Vyrábajú aj 10Ah verziu je o 100vku drahšia, no to nevadí. Je to dobrá cena, ale nemá pedále, iba stupáky (dobré vozeníčko, ale legislatíva nepustí)

Riadiaca jednotka: montujú tam také ako na elektrobicykli. V podstate klasiku, no je tu jeden háčik. Táto riadiaca jednotka má prúd 7A, preto, aby nezničila batériu, ak by sa pokazila. Takú 7A riadiacu jednotku zohnať je problém (vlastne som nič také nenašiel). RJ pre elektrobicykle papajú 12-14A (pri rozbehu). To by mohlo odrovnať malú baterku. Výkon originálnej riadiacej jednotky je veľmi dobrý.

Bluetooth a výbava: vzhľadom k cene dostanete LCD displej, ktorý ukazuje rýchlosť, stav batérie a presné napätie, čo je užitočné. Môžete zapínať svetlá. Samotný bluetooth modul na mobil odosiela údaje, môže slúžiť ako taký tachometer, záznamník a tuším sa dajú ovládať svetlá zamknúť a odomknúť ebike. Modul je bez krabičky. Síce je spolu s RJ a baterkou v ochrannom kryte, ktorý je vodotesný, alebo sa aspoň tak tvári. Nemá nijakú svoju krabičku.

Radšej by som privítal klasiku bez bluetooth modulu, iba displej priamo do riadacej jednotky. Aj samotný užívateľ tvrdil, že to bola len jednorazová „smart“ zaujímavosť.

Rám a dizajn: rám je robustný, konštruckia je pevná a dobré spravená. Ani pod 100 kg sa neozvala. Je to dobre spravené, čo ma prekvapilo.Vzhľadom k cene ebiku je to spravené lepšie ako u normálnych elektrobicyklov. Dizajn nie je pekný, trochu futuristický darth wader..

Záver recenzie:

Na záver, aj keď som opravoval e-bike, môžem ho odporučiť. Dalo by sa to charakterizovať ako pevný, lacný a výkonný ebike. Veď za cenu 300eur kúpite tak len sadu s motorom bez baterky (a samozrejme bicykla). Jediná nevýhoda je, že zase nie je záruka. Neviem, či by to niekto posielal do Číny. Hodnotenie rozdelím na klady a mínusy.

 Klady:
  • Malý a pekný dizajn vhodný aj pre ludí s výškou 180cm a viac
  • Dobrý výkon trojfázový HUB motor ako u elektrobicyklov
  • LCD displej s modrým podsvietením je fajn
  • Bluetooth s aplikáciu pre smartfóny
  • Cena dobrá
Zápory:
  • Baterka 4.4Ah 5.2Ah je len tak tak do mesta stačí dojazd 12-15km (bez pedálovania)
  • Problematická záruka , do číny sa posielať elektrobike neoplatí

Objednávka z Banggood.com :

Eshop ponúka viacero verzií DYU elektrobicykla farebné prevedenie: biela a čierna, s pedálmi a bez pedálov. Kvôli EU legislatíve kúpte radšej s pedálmi. Pozrite si katalog malých skladacích ebikov na teslabike.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *