DYU skladací mini elektrobicykel oprava a recenzia

DYU skladací mini elektrobicykel oprava a recenzia

DYU skladací mini elektrobicykel oprava a recenzia
Hodnotenie čitateľov

Mal som možnosť pozrieť sa DYU mini elektrobicykel , a pozrel som sa na to naozaj detailne mini elektrobicylek bol rozobratý takže môžem popísať klady a zápory.Predtým som o takomto elektrobiku ani nepočul teraz je na trhu veľmi veľa druhov elektropohonov, hoverbordy,skejty,kolečká moc to nesledujem. Takže začnem najprv opravou DYU mini ebiku.

Oprava DYU tam to všetko začalo

 

 

Mini elektrobike bol prinesený s jasnou diagnózou – nejde  ani sa nezapne.Takže preklepol som baterku mala 36V a napätie 41V čo je dobre, Vypínač či dáva signal  bol ok .. dobre testoval som všetko 2 hodky aby som nakoniec určil závadu že je to  bluetooth modul alebo riadiaca jednotka.

Skúsil som jej dať povel k zapnutiu bez displeja pretože ten ide cez bluetooth modul tak zapnutie muselo ísť priamo na výstup. Spojil som piny 1+2 a 3+5 (je to ten výstup s vodičmi RX,TX,B+,GND a pod…) ono aj tak každá riadiaca jednotka má podobne ale inak takže to neberte ani ako návod ako opraviť naštartovať elektrobicykel s displejom (vlastne bez displeja) lebo je tam vyvedené “batériové napätie 36V” jeden zlý pokus…a je vystarané ..

Po spojení DYU nabehol a môže začať recenzia :

 Recenzia DYU skladacieho mini-elektrobiku

Čo ma zaujalo bolo že doniesol ho 100kg chlap teda váha jako já že na tom jazdí po Bratislave a že je to super vec …hm v pohode ho to uvezie a má dojazd ktorý potrebuje lebo po Bratislave s autom je to na dlho , auto sa mu nevyplatí kvoli parkovaniu a garáži , preto si vybral mini bike ktorý raz dva zloží a môže cestovať s ním vo vlaku alebo vyniesť po schodoch.

Moja jazda – po oprave som DYU bicykel išiel otestovať na uličku , ono to je fakt silné keď som pridal bral sa do predu a vyšiel aj kopec jako mohol som pedálovať no nechal som nech ide len elektropohon. Po jazde sa mi DYU začal páčiť.

Motor je klasika ako na elektrobicykloch robustné úchyty. Hrubšie pneu zvládli by aj terén ale je tento elektrobicykel je robený na asfaltové cesty v meste.

 

Baterka  36V 4.4AH čo sa mi osobne neimponuje ,vyrábajú aj 10Ah verziu je o 100vku drahšia no to nevadí je to dobrá cena ale nemá pedále iba stupáky (dobré vozeníčko ale legislatíva nepustí)

Riadiaca jednotka  montujú tam také ako na elektrobicykli v podstate klasiku no je tu jedn háčik táto riadiaca jednotka má prúd 7A preto aby nezničila batériu ak by sa pokazila takú 7A riadiacu jednotku zohnať je problém (vlastne som nič také nenašiel) RJ pre elektrobicykle papajú 12-14A (pri rozbehu) to by mohlo odrovnať malú baterka. Výkon originálnej riadiacej jednotky je veľmi dobrý.

 

Bluetooth a výbava vzhľadom k cene dostanete LCD displej ktorý ukazuje rýchlosť stav batérie a presné napätie čo je užitočné. Môžete zapínať svetlá. Samotný bluetooth modul na mobil odosiela údaje môže slúžiť ako taký tachometer záznamník a tuším sa dajú ovládať svetlá zamknúť a odomknúť ebike. Modul je bez krabičky sice je spolu s RJ a baterkou v ochrannom kryte ktorý je vodotesný alebo sa aspoň tak tvári nemá nijakú svoju krabičku.

Radšej by som privítal klasiku bez bluetooth modulu iba displej priamo do riadacej jednoty.Aj samotný užívateľ tvrdil že to bola len jednorazová “smart” zaujímavosť.

Rám a dizajn rám je robustný konštruckia je pevná a dobré spravená , ani pod 100kg sa neozvala je to dobre spravené čo ma prekvapilo vzhľadom k cene ebiku je to spravené lepšie než u normálnych elektrobicyklov. Dizaj ne je pekný trochu futuristický darth wader..

Záver recenzie

Na záver aj keď som opravoval e-bike môžem ho odporučiť dalo by sa to charakterizovať ako pevny lacný a výkonný ebike.Veď za cenu 300eur kúpite tak len sadu z motorom bez baterky (a samozrejme bicykla). Jediná nevýhoda je že zase není záruka neviem či by to niekto posielal do číny. Hodnotenie rozdelím na klady a mínusy

 Klady:
  • Malý a pekný dizajn vhodný aj pre ludí s výškou 180cm a viac
  • Dobrý výkon trojfázový HUB motor ako u elektrobicyklov
  • LCD displej s modrým podsvietením je fajn
  • Bluetooth s aplikáciu pre smartfóny
  • Cena dobrá
Zápory:
  • Baterka 4.4Ah 5.2Ah je len tak tak do mesta stačí dojazd 12-15km (bez pedálovania)
  • Problematická záruka , do číny sa posielať elektrobike neoplatí

 

Objednávka z Gearbestu:

Eshop ponúka viacero verzií DYU elektrobicykla farbné prevedenie biela a čierna , s pedálmi a bez pedálov. Kvôli EU legislatíve kúpte radšej s pedálmi.

Tu je naša konkrétna verzia DYU s 5.2Ah batériou

Cena sa pohybuje okolo 400€ a

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *