Uverejnené Vložiť komentár

Vyberáme TOP dámsky elektrobicykel (aktualizácia 2022)

    • V článku nájdete info, ako vybrať spoľahlivého pomocníka na cesty (necesty), aký motor a batériu zvoliť ,vhodné konštrukcie a typy elektrobicklov pre dámy, konkrétny výber elektrobicyklov, ktoré majú silné stránky.

Tipy na výber  dámskych elektrobicyklov:

Tu je širší katalógový list zo všetkými elektrobicyklami pre dámy. Je naozaj z čoho vyberať. Ak sa však nevyznáte a chcete len dobre kúpiť ,tu sú konkrétne najzaujímavejšie modely:

Aký by mal byť dámsky elektrobicykel ?

  • Väčšina žien preferuje bicykle s kostrou pre nízky nástup, podobne ako to majú mestské elektrobicykle, ktoré sú obľúbené na časté domáce jazdy po okolí.
  • Motor a súčiastky musia byť kvalitné a odolné voči cyklickému opotrebeniu. Tam spadá aj batéria so značkových li-ion článkov.
  • Jednoduché a užitočné ovládanie, väčšina dám uprednostňuje jednoduché nastavovanie elektrobicykla. Sú radi, ak je tam tachometer na meranie rýchlosti /prejdené KM, ale zasa ukazateľ stavu batérií v napätí nemusia, radšej III paličky tak, ako na mobilnom telefóne
  • Páčivý dizajn a už namontované doplnky potešia.
Pozrieť ponuku dámskych elektrobicyklov

Motor a batéria

Už som to písal aj 5 x, takže iba skopírujem. Platí to všeobecne …

Zobraz všetko info o motoroch a akumulátoroch

Profil Trás – na rovinu alebo do kopcov ? – aký motor ?

Na rovinu berte HUB motor – je to efektívny typ motora, bez starostí a zvládne aj kopce do 10%, dokáže dobre pomôcť. Overené sú motory od firmy Bafang (8FUN) tu sú skúsenosti. Jedná sa o čínskeho výrobcu, ktorý dbá na kvalitu kvalitná planétová prevodovka a ložiská. Na rovine a menších kopcoch je to najlepšia voľba.

1x1.trans Ako vybrať najlepší mestský elektrobicykel návod

Na kopce, ak je v meste stupák, ktorý nedokážete prekonať, len s ťažkosťami kupujte elektrobicykel so stredovým motorom. Ten dokáže zostať v otáčkach pod silným zaťažením. Do mestských silných stúpaní sú vynikajúce motory Maxdrive (Bafang) , Bosch Active. Aj keď Bosch pôsobí ako lepšia známejšia značka pre mestský elektrobicykel, odporúčam Maxdrive od Bafangu, pretože je lacnejší a má vyšší točivý moment a je to otvorený systém, v prípade opravy alebo repasu. Ostatné motory alebo systémy napríklad Yamaha Brose, Panasonic, Shimano, sú tiež veľmi dobré, ale skôr na športové horské e-bajky.

1x1.trans Ako vybrať najlepší mestský elektrobicykel návod

Akumulátor

Je rovnako dôležitý ako motor. Mnoho ľudí práve tu chce ušetriť s vedomím, že baterka aj tak zostarne a potom si kúpite lepšiu. Už sa nestotožnujem – kúpte hneď batériu takú, akú potrebujete.

Li-ion batérie sú dobré, ak sú články od výrobcov Samsung, Panasonic, Sony, Lg, Sanyo.

Najpredávanejšie modely sú 36V a 12-14Ah. Na mestských (dámskych) elektrobicykloch sú batérie umiestnené na zadnom nosiči, tj narozšírenejšia verzia. Potom dosť často je batéria pod sedlom medzi sedlovou tyčou a zadným kolesom.

Duplikované článku z  TOP mestkých elektrobicyklov  

Rám a výbava dámskych elektrobicyklov

Klasiku nízkonastupový rám poznáte, pohodlné, nízke nastupovanie ocení žena v každom veku

Rám „Trekkový alebo Crossový“  ak máte radi jazdu mimo mesto, štrkovými cestičkami po prírode

„Horský rám“  je znížený rám pri sedlovej tyči, často je vyššie ako mestkého a krosového typu. Je to rám pre športovejšie založené dámy.

Radenie shimano je klasika, osobne na roviny nie je treba nič zvláštneho. V kopcoch treba kvalitnejšie radenie. Rada Deore je fajn.

Najčastejšie dámske otázky

Aby ste spravili dobrú kúpu elektrobicykla a máte otázky ohľadne elektrických bicyklov tak tu sú najčastejšie ?

Sú dodávané s batériou ?

Áno skusenosti mám s Crussis,Ennyx,Ghost,Lapiere,Devron uvedené elektrobicykle sú dodávané s batériou v cene tu sú v katalógu. Ak ale kupujete na niekde predajni treba sa spýtať , spravte to ako prvé (marketing je marketing).

Akú batériu mám vybrať ?

Jediná možnosť sú li-ion batérie tie sú momentálne najlepšie. Kapacitu odporúčam nad 12Ah v eshopoch sú dostupne 13Ah,14,Ah,16Ah i 20Ah viac je samozrejme lepšie , kupujte len nad 12Ah.

Ako je to s dojazdom ?

Dojazd je uvedený pri pedálovaní s 80kg jazdcom na rovine, dámske elektrobicykle zapínajú pohon len pri pedálovaní. Ak plánujete jazdiť v horách vyberajte väčšiu batériu (15-20Ah)

Ako často mám elektrobicykel nabíjať ?

Najlepšie vždy po každej jazde,nemusíte čakať na uplne vybitie batérie. Ale nemusíte nejako obmedzovať hlavne treba dať nabíjať keď je vybitá.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *