Uverejnené Vložiť komentár

Všetko o motoroch a sadách pre elektrobicykle od firmy Bosch

Keď som robil článok o tom aké novinky chystá firma Bosch napadlo ma že nebolo by na škodu spraviť prehľad motorov od Bosch.Ak sa chystáte kúpiť elektrobicykel so touto značkou komponentov nasledujúce riadky si pozorne prečítajte,pomôžu vám k lepšiemu výberu.

Tri línie elektropohonov BOSH:

Zapamätajte si : V súčastnosti (asi aj dlho v budúcnosti) sa na Slovensku predávajú 3 produktové rady každá ma trošku iné vlastnosti i určenie zaťažiteľnosť

Bosch Active Line je ideálny pohon pre každého, kto chce doraziť na miesto určenia rýchlejšie, a plný energie. Táto produktová rada je vhodná pre na jazdu krajinou,nakupovanie alebo pustiť na „cyklistické turné“ s priateľmi, zažijete väčší pôžitok z jazdy a dlhší dosah s presne nastavenou podporou až do maximálnej rýchlosti 25 km / h.

Bosh Performace Line je produktová rada vhodná na trekking, a jadzdu po horách. Performance line pohon je perfektná voľba pre jazdcov s vysokými nárokmi.Veľkým plus tejto produktovej rady je veľmi vyvážený systém, ktorý poskytuje maximálny výkon pre športový štýl jazdy. Kvalita pohonu bola oficiálne ocenná táto produktová rada Performance Line  vyhrala Red Dot Design Award.

Bosh Performace Line CX Jedno otočenie pedálu dodá vykonnostný boost ,táto produktová línia je vhodná pre náročných športovcov a náročných eBikerov. Systém je navrnutý pre dokonalú symbiózu s vášich nôh s pedálmi elektrobicykla. Spolu s presným dávkovaním podpory dosiahnete maximálne jazdné potešenie v členitom teréne dokonca až strmých svahoch.Čo viac si priať?

Nasleduje podrobný popis vlastností jednotlivých verzií :

Elektrobicykle s pohonom – Bosch Active Line

Sú ideálne pre každého, kto vedie aktívny a mobilný životný štýl. Samozrejmosťou je harmonicky ladený výkon ktorý zaručuje bezpečný a spoľahlivý zážitok z jazdy. Inteligentný koncepcia snímač poskytuje dokonalú silu dopomoci za všetkých okolností. Pohonná jednotka umožňúje brzdenie otočením pedálov dozadu.

 Bosch motor active line do mesta

Vynikajúca podpora – Inteligentný troj-senzorový koncept pre pohonnú jednotku vykonáva viac ako 1000 meraní za sekundu poskytuje vynikajúcu podporu a zabezpečuje harmonické dodávanie energie.

Výška elektropomoci dokonalé dávkovanie sily k šliapaniu – užívatelia si pochvaľujú na výletoch a  pri každodennom používaní, asistencia do výšky 25 km / h.

Minimálne opotrebenie Funkcia detekcie radenia prevodových stupňov pri produktovej rade Active Line chráni komponenty a zaisťuje ľahký a plynulý prenos hnacej sily.
PowerPacks pre Active Line sú k dispozícii s 500, 400 a 300 Wh v prevedení v „rám“ alebo „racku“. Nový duálny batérie zdvojnásobuje dosah batérie.

Bosch Active Line zhrnutie:

Elektrobicykle ktoré sú vybavené produktovou radou Bosch Active Line budú mať nasledujúce vlastnosti

 • 50nm točivý moment
 • 250% max podpora
 • 25km/h maximálna rýchlosť
 • Dosah 88Km (zavisí na použitom akumulátore a vašej assistencii)
 • Podporuje brzdenie otočením pedálov
 • Podpora batérií 300,400,500Wh
 • Podpora displejov Nyon,Purion,Intuvia

Pozrieť:  Elektrobicykle s pohonom Bosch Active Line

Elektrobicykle s pohonom -Bosch Performace Line

Pri nastupovaní na dlhšie zájazdy, cestovanie do práce alebo jazdenie v prírodnom prostredí,elektrobicykle Bosch Power Line vám pomôžu preskúmať nové cestičky a vytvoriť daľšie zážitky.

Výkonný elektro-pohon dodáva správne množstvo energie v správnom okamihu. V skratke: Bicykel poskytuje  podporu v každej situácii, aby ste si užili ešte viac zábavy i adrenalínu zvoľte miesto Performace Cruise 25km/h na Performace Speed 45km/h pohonnú jednotku tá dokáže ísť až 45km/h.

Bosch motor performace line pre elektrobicykle

Kompaktná a ľahká pohonná jednotka – malá veľkosť znamená, že váži menej, má kratšiu vzdialenosť pedálov a je ergonomickejšia.

Rôzne rýchlosti (Legal a Offroad) model Cruise Performance Line poskytuje podporu až 25 km/h a Speed Performance Line model až do 45 km/h. Dochádzajúci, napríklad, môže dosiahnuť svoj cieľ ešte rýchlejšie.

Vynikajúca podpora – Inteligentný troj-senzorový koncept pre pohonnú jednotku vykonáva viac ako 1000 meraní za sekundu poskytuje vynikajúcu podporu a zabezpečuje harmonické dodávanie energie.

Podporuje prehadzovanie rýchlosti spolu s  elektronicky s integrovanými riešeniami E-shift od NuVinci, SRAM a Shimano.

Bosch Performace Line zhrnutie:

Elektrobicykle ktoré sú vybavené produktovou radou Bosch Performace Line budú mať nasledujúce vlastnosti

 • 63nm točivý moment
 • 275% max podpora
 • 25km/h alebo 45km/h systém je dostupný v dvoch variantách maximálna rýchlosť
 • Dosah 74Km (zavisí na použitom akumulátore a vašej assistencii)
 • Podpora batérií 300,400,500Wh
 • Podpora displejov Nyon,Purion,Intuvia

Elektrobicykle s pohonom –Bosch Performace Line CX

Výkon rady CX posúva športové elektrobicyklovanie na novú úroveň pri jazde cez hory zažite silu pri akcii Bosch Uphill Flow ktorá sa koná v horách.Určite budte cítiť znateľné zvýšenie výkonu, maximálny krútiaci moment až 75 Nm a vysoký rozsah kadencie rýchlu akceleráciu, a to aj pri jazde cez hornatý terén aký nájdete v Alpách.

bosch motor performace line CX na horsky bicykel

Stavané na max záťaž farba komponentov je nanášaná práškovým lakovanín, ochranný kryt je odolný voči kameňom a skalám a elektrické časti sú dobre ochránené proti striekajúcej vode napr aby sa zabránilo poškodeniu riadiacej jednotky.
Podpora od prvého kroku – uľahčuje začať šliapať do kopca a prináša zdravú dávku energie pri štarte do strmých častí kopca.

Gear Control Change resp kontrolované volenie prevodov zaručuje priame, športové radenie rýchlostných stupňov a chráni reťaz a kazetu.

Efektivita Bosch elektro-pohony sú schopné dosiahnuť maximálny výkon, a to aj pri vysokých zaťaženiach.Vďaka tomu že elektrická energia sa využíva na pohyb nejde do stratového tepla ,prejdete ešte dlhšiu trasu z vyšším výkonom.

Trail Control správne dávkovanie podpory je typické pre všetky elektrobicykle ktoré majú sadu od Bosch. Mikroprocesorom riadená kontrola dynamickej sily dáva jazdcovi tú správnu mieru pomoci (50-300%) pri jazde po strmom teréne.

Maximálny krútiaci moment 75 Nm transformuje horské bicykle v odborných horolezcov.

Bosch Performace Line CX zhrnutie:

Elektrobicykle ktoré sú vybavené produktovou radou Bosch Performace Line CX budú mať nasledujúce vlastnosti

 • 75nm točivý moment
 • 300% max podpora
 • 25km/h (Neprehrieva sa pri jazde v dlhých kopcoch)
 • Dosah 78Km (zavisí na použitom akumulátore a vašej assistencii)
 • Podpora batérií 300,400,500Wh
 • Podpora displejov Nyon,Purion,Intuvia

Tabuľka s porovnaním Bosch motorov (systémov) pre elektrobickle:

Performance Line CX 25 km/hPerformance Line Speed 45 km/hPerformance Line Cruise 25 km/hActive Line Cruise 25 km/h
Druh radenia Systém prehadzovačkySystém prehadzovačkySystém prehadzovačkyNábojový prevodový systémSystém prehadzovačkyNábojový prevodový systém
Výkon (Watt)250 W350 W250 W250 W250 W250 W
Miera podporyTURBO: 300
SPORT: 210
TOUR: 120
ECO: 50
TURBO: 275
SPORT: 190
TOUR: 120
ECO: 55
TURBO: 275
SPORT: 190
TOUR: 120
ECO: 50
TURBO: 260
SPORT: 170
TOUR: 110
ECO: 50
TURBO: 250
SPORT: 150
TOUR: 100
ECO: 40
TURBO: 225 SPORT: 150 TOUR: 100
ECO: 40
Max točivý moment
(pomer 1:1)
TURBO: 75
SPORT: 60
TOUR: 50
ECO: 40
TURBO: 63
SPORT: 55
TOUR: 50
ECO: 40
TURBO: 63
SPORT: 55
TOUR: 50
ECO: 40
TURBO: 50
SPORT: 50
TOUR: 45
ECO: 40
TURBO: 50
SPORT: 45
TOUR: 40
ECO: 35
TURBO: 48
SPORT: 45
TOUR: 40
ECO: 35
Maximálne otáčky
(Kadencia)
TURBO: 120
SPORT: 120
TOUR: 120
ECO: 120
TURBO: 120
SPORT: 120
TOUR: 120
ECO: 120
TURBO: 120
SPORT: 120
TOUR: 120
ECO: 120
TURBO: 120
SPORT: 120
TOUR: 120
ECO: 120
TURBO: 100
SPORT: 100
TOUR: 100
ECO: 90
TURBO: 100
SPORT: 100
TOUR: 100
ECO: 90
Správanie pri štarteVeľmi športovéŠportovéŠportovéDynamickéHarmonickéHarmonické

Max. podpora do
25 km/h 45 km/h 25 km/h 25 km/h 25 km/h 25 km/h
Brzdenie pedálminienienienienieVolitelné
Detekcia prehadzovaniaÁnoÁnoÁnoNieÁnoÁno
Váha< 4.0 kg< 4.0 kg< 4.0 kg< 4.0 kg< 4.0 kg< 4.0 kg

Bosch PowerPack batérie pre elektrické bicykle:

Vyberte si batériu, ktorá vám najlepšie vyhovuje. PowerPacky od firmy  Bosch sú k dispozícii s 500, 400 a 300 Wh v rámovom alebo stojan akumulátory ako pre aktívny Line a Performance Line. Všetky tri verzie sa vyznačujú vysokou hustotou energie, ďalekým dosahom, dlhá životnosť, nízkou hmotnosťou a jednoduchou obsluhou.

PowerPack 500:
powerpack 500 bosch li-ion bateria na ebikeV súčasnej dobesa jedná o najsilnejší PowerPack k dispozícii od firmy Bosch, že má rovnaké rozmery čo zaručuje kompatibilitu s ostatnými powerpackmi.Váhu má len o niečo vyššiu ako 400 Powerpack, ale rozširuje dosah ebajku o približne o 25%.

Za ideálnych podmienok je možné dokončiť trasy dlhé 90 kilometrov jedno nabitie spoločne so systémom Performace Line Cruise. Powerpack 500 je k dispozícii v dispozícii v dvoch prevedeniach  rámové alebo na zadný nosička pre Performance a Active Line .

Powerpack 400 a 300:

bosch powerpack 400 a 300 pre elektrické bicyklePowerpack 400 a 300 od firmy Bosch sú spoľahlivé, odolné batérie ktoré slúžia na skladovanie energie netrpia pamäťovým efektom ani samovybíjaním.

Ako rámové prevedenie batérie, PowerPack je namontovaný v blízkosti ťažiska ebiku s cieľom zabezpečiť lepšiu stabilitu.

Variant pre nosič batéria je uložená vyššie je s ňou o trochu ľahšia manipulácia . Bez ohľadu na to, kde sú umiestnené batérie, odobratie a ich nabitie nemôže byť jednoduchšie.

Powerpack 400 je k dispozícii v rámovej verzii i verzii pre zadný nosič u pre Performance Line a Active Line.

Powerpack 300 je k dispozícii do rámu i do nosiču  na Aktive Line ako rámová pre Performance Line.

DualBattery podpora:

DualBattery je ideálnym riešením pre  jazdcov ktorý majú radi dlhé výlety, či daľeko dochádzajú : Dva PowerPacky sú navzájom spojené – v kombinácii buď dvoch rámových batérií alebo jednej rámovej a druhej umiestenej v nosiči.S podporou Bosch DualBattery dosiahnete dosahaž do 180 km za výhodných podmienok.

K dispozícii sú pre Performance Line CX, Performance Line and Active Line – buď v kombinácii dvoch rámových batérií alebo rámovej a nosičovej batérie.

Tabuľka s porovnaním vlastností Bosch batérií :

PowerPack 500PowerPack 400 PowerPack 300
Vhodné pre CX / Performance / Active LineCX / Performance / Active LineCX / Performance / Active LineActive Line
Typ umiestneniaRámová batériaBatéria v nosičiRámová batériaBatéria v nosičiRámová batériaBatéria v nosiči
Napätie 36V36V36V36V36V36V
Kapacita13.4 Ah13.4 Ah11 Ah11 Ah8.2 Ah8.2 Ah
Obsah energie500 Wh500 Wh400 Wh400 Wh300 Wh300 Wh
Váha 2.6 kg 2.7 kg2.5 kg 2.6 kg2.0 kg 2.4 kg
Rozmery (mm)325 x 92 x 90372 x 122 x 80 325 x 92 x 90372 x 122 x 80 325 x 92 x 82372 x 122 x 80

Bosch akumulátory:

Jednoduché ukladanie do elektrobicyklu a rýchle dobíjanie

Moderné Bosch lítium-iónové batérie netrpia pamäťovým efektom alebo samovybíjaním. Vaša batéria sa nabije na 50%  asi za 2 hodiny, v závislosti na nabíjačke a typu PowerPacku.

Dlhá životnosť
Systém Battery Management ponúka maximálnu ochranu proti prebitiu, podpätiu,prehrievaniu a skratu,tým predĺžuje životnosť PowerPack.

E-shift funkcia pre dlhú životnosť súčiastok

Integrovana elektronická funkcia eShift radenia prevodových stupňov riešenie zaisťuje väčšie pohodlie pri jazde, zvyšuje bezpečnosť, dlhší rozsah a menšie opotrebenie. Firma bosch má v ponuke tri varianty:

eShift s NuVinci 

NuVinci prehadzovanie spolu so systemom radenia eShift wil prejde na najlepší prevodový pomer celkom automaticky – aj na svahoch. To rozširuje užitkovú hodnotu elektrobicyklov a môžete sa plne sústrediť na jazdu. Alternatívne radenie prevodových stupňov systém možete ovládať ručne pomocou deviatich rýchlostí. eShift s NuVinci je tiež kompatibilný s rýchlostnými elektrobicyklami.

eShift s Shimano DI2

eShift so Shimano Di2  radí prevody na Pedelecu (elektrický bicykel) v rýchlym, športovým a účinným spôsobom. Jednoduché  ovládanie radiacej páčky pre zmenu prevodového stupňa. Pomocou funkcie automatického podradenia, systém prevodovky automaticky prepne na individuálne zvolený štartovací prevodový stupeň je to užitočné na to aby jazdec vyrazil bezpečne v rozbehu.

eShift s SRAM DD3 Pulse

eShift v kombinácii s DD3 impulse SRAM je založené na kombinácii prehadzovačou a 3-prevodového systému nábojovej prevodovky. Toto riešenie poskytuje mimoriadne veľký počet prevodových stupňov, aby ste vždy jazdili s najlepším prevodovým pomerom a zlepšili tak svoje výsledky. Veľké plus je keď sa koleso zastaví SRAM DD3 Pulse prepne späť na prvý rýchlostný stupeň, takže eBikeri môžu vyraziť opäť ľahko a efektívne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *