10 februára, 2017 Stredový motor 8Fun Maxdrive

Stredový motor 8Fun Maxdrive

Technické údaje a opis motoru a celého systému Maxdrive od výrobcu 8Fun.


8fun (bafang) Maxdrive pohon má nominálny výkon motoru 250W s 80Nm maximálnym krútiacim momentom.Je extrémne tichý.V motore je snímač krútiaceho momentu a dva rýchlostné snímače vysielajú dáta do riadiacej jednotky s kmitočtom 80kHz, čo umožňuje presné dávkovanie sily a komfortnú jazdu.
Konštrukcia a geometria motora je vhodná pre rôzne druhy elektro-bicyklov. Aj vďaka svojej nízkej hmotnosti cca 3,8 kg, motor môžete ľahko a rýchlo zložiť z bicykla, tak môžete ľahko vykonať občasnú údržbu.

Technické údaje systému

Nominálny výkon motoru 250W (350W)
Max točivý moment 80nm
Podpora batérií nominálne napätie 36V / 43V / 48V
Otáčky RPM 90/120
Senzor PAS Áno
Efektivita viac ako 80%
Váha 3.7kg
Trieda ochrany pred vodou IP 65 (prach a striekajúca voda motor je vodotesný)
Počet magnetov v motore 8
Hall senzory Áno
Kadencia (pulzy/cykly) 1
Hlučnosť menej ako 55db
Redukčná prevodovka 1:33.4

Bafang Max Drive,je konkurencieschopný a atraktívny produkt,vďaka dlhoročným skúsenostiam v oblasti elektrobicyklov a inovatívnemu výskumu. Systém Max Drive je kompatibilný s konštrukciou poslednej generácie je predurčený pre športový štýl jazdy dokáže vynúť vysoký krútiaci moment.

Displej

Bafang HMI okamžite ponúka všetky dôležité informácie na LCD displeji: nabitie batérie, okamžitá rýchlosť, najazdené kilometre, všetky informácie sú čítatelné aj na priamom slnečnom svetle vďaka vysokému kontrastu displeja. Riadenie bolo vyvinuté tak, aby bolo dokonale ergonomické, extrémne robustné a ľahko sa používalo. Cez neho môžete ovládať: displej a svetla zapnúť / vypnúť,prepínanie dát a úroveň asistencie.

Typické batérie vhodné pre Maxdrive pohony

Batérie lithium používané na e-trekingových modelov vyvinuté spoločnosťou Samsung a ponúka 360 Wh (36V, 10 Ah). Firma zaručuje až 800 nabíjacích cyklov bez významných strát na kapacite. Celková doba nabíjania je asi 4,5 hodiny.
Batérie použité na e-MTB modelov sú skladené z Panasonic Li-ion buniek, ktoré majú zvyčajne takéto parametre 36V 13.6Ah, s celkovou kapacitou 490 Wh a inteligentným systémom BMS pre zber dát a bezpečnosti buniek. Všetko býva umiestnené v hliníkovom puzdre s požadovaným tvarom, ktorý umožňuje nabíjať batériu, bez toho aby sa vyberala z elektrobicykla-bicykla.

Odhadovaný dojazd vzhľadom na množstvo asistencie:

Ako vyzerá jazda so systémom 8Fun Maxdrive ? 

4 thoughts on “Stredový motor 8Fun Maxdrive

 1. Ta síla asistence při jednotlivých stupních je snad špatně ne? To jako při 5 stupni musím do pedálu šlapat silou 250W abych z něho dostal taky 250W? A pokud budu šlapat silou 100W tak z něho půjde max 100W výkonu? U boshe když šlapu 100W tak z motoru jede plných 250W.

   1. Ahoj. Zatím jsem jen teoretik který vstřebává informace a připravuje se ke koupi. Nejspíše to bude právě středový bafang. Boshe jsem měl půjčený 4 roky zpátky a ty stupně přípomoci mi přišly takové srozumitelné. Dej si eko a já ti pomůžu 50% navíc, dej si turbo a já ti pomůžu 250% navíc. No a u toho jak je tady znázorněna ta asistence bafang tak moc nevím co si mám pod tím představit.

    1. Bosch bere za základ 100% asi nominální výkon jenž je 250W, špičkový bude oněch 250%. Špičkový výkon Bosche může být 350-600W.
     Vysvětluješ si to asi špatně „Dej si eko a já ti pomůžu 50% navíc, dej si turbo a já ti pomůžu 250% navíc.“ Ono to bude tak že dej si eko a já ti pomůžu do 50% špičkového výkonu, nikoliv navíc, dej si turbo a já ti pomůžu do 250% špičkového výkonu, nikoliv navíc.
     Bafang zřejmě ma za 100% špičkový výkon, např. 400W.
     Jde o to jak je definováno 100%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.