Stredový motor 8Fun Maxdrive

Stredový motor 8Fun Maxdrive

Stredový motor 8Fun Maxdrive
5 (100%) 4 votes

Technické údaje a opis motoru a celého systému Maxdrive od výrobcu 8Fun.


8fun (bafang) Maxdrive pohon má nominálny výkon motoru 250W s 80Nm maximálnym krútiacim momentom.Je extrémne tichý.V motore je snímač krútiaceho momentu a dva rýchlostné snímače vysielajú dáta do riadiacej jednotky s kmitočtom 80kHz, čo umožňuje presné dávkovanie sily a komfortnú jazdu.
Konštrukcia a geometria motora je vhodná pre rôzne druhy bicyklov. Aj vďaka svojej nízkej hmotnosti cca 3,8 kg, motor môžete ľahko a rýchlo zložiť z bicykla, tak môžete ľahko vykonať občasnú údržbu.

1x1.trans Stredový motor 8Fun Maxdrive

Technické údaje systému

Nominálny výkon motoru 250W (350W)
Max točivý moment 80nm
Podpora batérií nominálne napätie 36V / 43V / 48V
Otáčky RPM 90/120
Senzor PAS Áno
Efektivita viac ako 80%
Váha 3.7kg
Trieda ochrany pred vodou IP 65 (prach a striekajúca voda motor je vodotesný)
Počet magnetov v motore 8
Hall senzory Áno
Kadencia (pulzy/cykly) 1
Hlučnosť menej ako 55db
Redukčná prevodovka 1:33.4

Bafang Max Drive,je konkurencieschopný a atraktívny produkt,vďaka dlhoročným skúsenostiam v oblasti elektrobicyklov a inovatívnemu výskumu. Systém Max Drive je kompatibilný s konštrukciou poslednej generácie je predurčený pre športový štýl jazdy dokáže vynúť vysoký krútiaci moment.

1x1.trans Stredový motor 8Fun Maxdrive

Displej

1x1.trans Stredový motor 8Fun MaxdriveBafang HMI okamžite ponúka všetky dôležité informácie na LCD displeji: nabitie batérie, okamžitá rýchlosť, najazdené kilometre, všetky informácie sú čítatelné aj na priamom slnečnom svetle vďaka vysokému kontrastu displeja. Riadenie bolo vyvinuté tak, aby bolo dokonale ergonomické, extrémne robustné a ľahko sa používalo. Cez neho môžete ovládať: displej a svetla zapnúť / vypnúť,prepínanie dát a úroveň asistencie.

Typické batérie vhodné pre Maxdrive pohony

1x1.trans Stredový motor 8Fun MaxdriveBatérie lithium používané na e-trekingových modelov vyvinuté spoločnosťou Samsung a ponúka 360 Wh (36V, 10 Ah). Firma zaručuje až 800 nabíjacích cyklov bez významných strát na kapacite. Celková doba nabíjania je asi 4,5 hodiny.
Batérie použité na e-MTB modelov sú skladené z Panasonic Li-ion buniek, ktoré majú zvyčajne takéto parametre 36V 13.6Ah, s celkovou kapacitou 490 Wh a inteligentným systémom BMS pre zber dát a bezpečnosti buniek. Všetko býva umiestnené v hliníkovom puzdre s požadovaným tvarom, ktorý umožňuje nabíjať batériu, bez toho aby sa vyberala z elektrobicykla-bicykla.

 

Odhadovaný dojazd vzhľadom na množstvo asistencie:

1x1.trans Stredový motor 8Fun Maxdrive

 

Ako vyzerá jazda so systémom 8Fun Maxdrive ? 

 

4 komentáre

 1. Ta síla asistence při jednotlivých stupních je snad špatně ne? To jako při 5 stupni musím do pedálu šlapat silou 250W abych z něho dostal taky 250W? A pokud budu šlapat silou 100W tak z něho půjde max 100W výkonu? U boshe když šlapu 100W tak z motoru jede plných 250W.

   1. Ahoj. Zatím jsem jen teoretik který vstřebává informace a připravuje se ke koupi. Nejspíše to bude právě středový bafang. Boshe jsem měl půjčený 4 roky zpátky a ty stupně přípomoci mi přišly takové srozumitelné. Dej si eko a já ti pomůžu 50% navíc, dej si turbo a já ti pomůžu 250% navíc. No a u toho jak je tady znázorněna ta asistence bafang tak moc nevím co si mám pod tím představit.

    1. Bosch bere za základ 100% asi nominální výkon jenž je 250W, špičkový bude oněch 250%. Špičkový výkon Bosche může být 350-600W.
     Vysvětluješ si to asi špatně “Dej si eko a já ti pomůžu 50% navíc, dej si turbo a já ti pomůžu 250% navíc.” Ono to bude tak že dej si eko a já ti pomůžu do 50% špičkového výkonu, nikoliv navíc, dej si turbo a já ti pomůžu do 250% špičkového výkonu, nikoliv navíc.
     Bafang zřejmě ma za 100% špičkový výkon, např. 400W.
     Jde o to jak je definováno 100%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *