Uverejnené Vložiť komentár

Oprava brzdovej páčky AONE 36V

Kamarátova nová kolobežka sa nechcela rozbehnúť okamžite som si všimol, že niečo nie je v poriadku. Na displeji sa neustále objavoval výkričník, čo indikovalo chybu v brzdnom systéme. Kolobežky majú podobný systém ako elektrobickle tj batéria-riadiaca jednotka-motor.

Po premeraní som zistil, že problém spočíva v vadnej páčke pre brzdenie. Páčka nebola schopná správne zaznamenať a preniesť signál brzdnej jednotke, čo spôsobovalo zobrazovanie výkričníka na displeji. Vymeniť páčku je je najjednoduchšia voľba na Aliexpresse som našiel celý kit no po zaplatení mi nič neposlali , peniaze vrátili.

Skúsil som pripojiť podobnú páčku zo Xiaomi upravil konektor a potom otestoval kolobežku. Prí páčke pozor treba mať riadidlá aby pasovala , keď tak zohnať inú páčku na kolobežku (fungovať budú všetky otázka je prevedenie aby bol komfort)

Keď som skončil s opravou, znovu som namontoval páčku a otestoval jej funkčnosť.  Výkričník na displeji sa zrazu stratil a brzdový systém začal pracovať bezchybne. Kamarátsa potešil a ja som zistil zasa niečo nové. Kolobežka fungovala a páčka funguje ako brzdový de-akcelerátor , kolobežka brzdí motorom.

Pre info súčiastky pasujú aj od iných značiek napríklad KUGOO-S1 S2 S3 , ETWOW zrejme sa jedná o tú istú kolobežku len iné nálepky.

Pár fotiek rozobratého displeja:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *