Uverejnené Vložiť komentár

Oprava brzdovej páčky AONE 36V

Kamarátova nová kolobežka sa nechcela rozbehnúť. Okamžite som si všimol, že niečo nie je v poriadku. Na displeji sa neustále objavoval výkričník, čo indikovalo chybu v brzdnom systéme. Kolobežky majú podobný systém ako elektrobicykle t.j. batéria-riadiaca jednotka-motor.

Po premeraní som zistil, že problém spočíva vo vadnej páčke pre brzdenie. Páčka nebola schopná správne zaznamenať a preniesť signál brzdnej jednotke, čo spôsobovalo zobrazovanie výkričníka na displeji. Vymeniť páčku je najjednoduchšia voľba. Na Aliexpresse som našiel celý kit, no po zaplatení mi nič neposlali, peniaze vrátili.

Skúsil som pripojiť podobnú páčku zo Xiaomi, upravil konektor a potom otestoval kolobežku. Prí páčke pozor, treba mať riadidlá aby pasovala, keď tak zohnať inú páčku na kolobežku (fungovať budú všetky, otázka je prevedenie, aby bol komfort).

Keď som skončil s opravou, znovu som namontoval páčku a otestoval jej funkčnosť.  Výkričník na displeji sa zrazu stratil a brzdový systém začal pracovať bezchybne. Kamarát sa potešil a ja som zistil zasa niečo nové. Kolobežka fungovala a páčka funguje ako brzdový de-akcelerátor, kolobežka brzdí motorom.

Pre info, súčiastky pasujú aj od iných značiek, napríklad KUGOO-S1 S2 S3 , ETWOW zrejme ide o tú istú kolobežku, len sú iné nálepky.

Pár fotiek rozobratého displeja:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *