Pozor! toto nekupujte…

Pozor! toto nekupujte…

Pozor! toto nekupujte…
Hodnotenie čitateľov

Pôvodne som myslel že spravím recenziu na ďalší zaujímavý skladací elektrobicykel TrybEco Compacta 26″ ale recenzia v tomto produkte nemá zmysel.Vysvetlím nižšie bude to zaujímavé:

Začnem popisom elektrobicykla TrybEco Compacta  tak ako ho vidím:

Jedná sa o skladací elektrobicykel ktorý je väčší ako ostatné či je to plus alebo mínus neviem pre niekoho väčšej postavy by to mohlo byť dobré , ostatné elektrobicykli v kategorii sa snažia byť malé napr DYU ,Xiaomi,Fiido. Odlišuje sa tým že je celo-odpružený to je asi najväčšia výhoda. Motor je 8FUN čo je dobrá značka , ostatná výbava je v norme.

Batéria a tu sa to celé pokazilo!

Výrobca integroval batériu do HUBU zadného kolesa (v prednom kolesy je zasa 8Fun) , chcel docieliť dojem vyváženého elektrobicykla ktorý poskytuje omnoho väčší komfort. Dobre!- budete sa voziť  vy na bicykli alebo bicykel na vás ?  Baterka v HUBE pôsobí ako niečo “drahé” “nadštandardné” ale je moták pre rojkov ktorý sa budú na lavičke hádať že on má dokonalo-vyvážený elektrobicykel a je TOP …

Teraz púštam palbu ja :

Baterka 36V  8.8Ah v elektrobicykli za 1200€ ? nuž moc muziky nenahrá a v kopcoch zhasne sviečka v tej cene  by malo byť aspoň 13-14Ah.

Problém je že akumulátor zateká !!

Pri oprave elektrobicykla sa naozaj spozná ktorý z akého je cesta !

celý ten koncept baterka v náboji je dobrý tak na obrazku , prevedenie v podaní Trybeca je také že sa do baterky dostane voda , všetko je na tesno ale voda si cestu najde a najde si ju možno 2 dni po záruke 🙂 alebo ešte v záruke … Koleso z baterky sa musí otáčať a je to robené tak že cez osku ide kábel k článkom batérie a prakticky ochrana batérie je len to že to je “tak nejako na tesno” a taký plastový obal ktorý má strede dieru na osku apod… takže voda nebude mať problém sa tam  dostať aj sa dostane.

Články sú pospajané niklovým pásikom ktorý je tenký – rozpadol sa v prstoch. Konkrétne v tomto prípade boli odpálené 2 rady batérii 18650 (mimochodom sú tam klasika samsungy 18650 čo je dobrá značka škoda ich..) Nuž takto robené baterky v elektrobicykloch Trybeco sa budú kaziť preto som napísal tento článok väčšinu sa snažím ukázať to dobré ale v tomto prípade je to fatal error..

Oprava ?

Opraviť sa to dá ,zlé články sa dajú vymeniť , za 7 mesiacov ich môžem meniť znova lebo zatečú myslím že ochranil by ich náter ktorý  izoluje trafodrôty..Nuž aj po všetkých opravách 8.8AH baterka za to  naozaj nestoji.

Stačilo by ak výrobca integroval baterku do rámu je videť že je hrubý – zmestilo by sa to tam , mieto toho vlačiť “vyvažený” buben – zotrvačník v zadnom kolese.

Dal som vymeniť batériu ani lacná prípadná oprava by nemala zmysel – objednal som frog batériu pod sedlovku z e-pohonu.sk má neco cez 11Ah.

Verdikt :

Elektrobicykel TrybEco Compacta 26 neodporúčam !  aj keby baterky nezatekali za tú cenu kúpite  2-3 elektrobicykle DYU

Odkazy:

 

PS: Na záver niektorý predajcovia sa na článok môžu hnevať , ale byť na ich mieste radšej som rád pretože by do roku čelili reklamácii batérie… nič prijemné..

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *