Uverejnené komentáre 2

Pozor! Toto nekupujte…

Pôvodne som si myslel, že spravím recenziu na ďalší zaujímavý skladací elektrobicykel TrybEco Compacta 26″, ale recenzia v tomto produkte nemá zmysel. Vysvetlím nižšie. Bude to zaujímavé…

Začnem popisom elektrobicykla TrybEco Compacta, tak ako ho vidím ja:

Ide o skladací elektrobicykel, ktorý je väčší ako ostatné. Či je to plus alebo mínus to neviem. Pre niekoho väčšej postavy by to mohlo byť dobré, ostatné elektrobicykle v kategórii sa snažia byť malé. Napríklad DYU, Xiaomi, Fiido. Odlišuje sa tým, že je celo-odpružený. To je asi najväčšia výhoda. Motor je 8FUN čo je dobrá značka. Ostatná výbava je v norme.

Batéria – a tu sa to celé pokazilo!

Výrobca integroval batériu do HUBU zadného kolesa (v prednom kolese je zasa 8Fun). Chcel docieliť dojem vyváženého elektrobicykla, ktorý poskytuje omnoho väčší komfort. Dobre! Budete sa voziť vy na bicykli alebo bicykel na vás ?  Baterka v HUBE pôsobí ako niečo „drahé“, „nadštandardné“, ale je moták pre rojkov, ktorý sa budú na lavičke hádať, že on má dokonalo-vyvážený elektrobicykel a je TOP …

Teraz púšťam palbu ja:

Batéria 36V 8.8Ah v elektrobicykli za 1200€ ? Nuž, veľa muziky nenahrá a v kopcoch zhasne sviečka. V tej cene by malo byť aspoň 13-14Ah.

Problém je, že akumulátor zateká !!

Pri oprave elektrobicykla sa naozaj spozná, ktorý z akého je cesta !

Celý ten koncept baterka v náboji je dobrý tak na obrázku. Prevedenie v podaní Trybeca je také, že sa do baterky dostane voda, všetko je na tesno, ale voda si cestu nájde a nájde si ju možno 2 dni po záruke 🙂 alebo ešte v záruke … Koleso z baterky sa musí otáčať a je to robené tak, že cez osku ide kábel k článkom batérie a prakticky ochrana batérie je len to, že to je „tak nejako na tesno“ a taký plastový obal, ktorý má v strede dieru na osku apod… Takže voda nebude mať problém sa tam dostať. Aj sa dostane.

Články sú pospajané niklovým pásikom, ktorý je ale tenký – rozpadol sa v prstoch. Konkrétne, v tomto prípade boli odpálené 2 rady batérii 18650 (mimochodom, sú tam klasika samsungy 18650, čo je dobrá značka, škoda ich..) Nuž takto robené baterky v elektrobicykloch Trybeco sa budú kaziť. Preto som napísal tento článok. Väčšinu sa snažím ukázať to dobré, ale v tomto prípade je to fatal error..

Oprava ?

Opraviť sa to dá. Zlé články sa dajú vymeniť . za 7 mesiacov ich môžem meniť znova, lebo zatečú. Myslím, že by ich ochránil náter, ktorý izoluje trafodrôty… No aj po všetkých opravách 8.8AH baterka za to naozaj nestojí.

Stačilo by, ak by výrobca integroval baterku do rámu. Je videť, že je hrubý – zmestilo by sa to tam. Miesto toho vlačiť „vyvažený“ buben – zotrvačník v zadnom kolese.

Dal som vymeniť batériu, no ani lacná prípadná oprava by nemala zmysel – objednal som frog batériu pod sedlovku z e-pohonu.sk. Má niečo cez 11Ah.

Verdikt :

Elektrobicykel TrybEco Compacta 26 neodporúčam !  Aj keby baterky nezatekali, za tú cenu kúpite  2-3 elektrobicykle DYU

Odkazy:

 

PS: Na záver – niektorý predajcovia sa na článok môžu hnevať, ale byť na ich mieste, radšej som rád, pretože by do roku čelili reklamácii batérie… nič prijemné..

 

2 názory k “Pozor! Toto nekupujte…

  1. Diky za info, pomohlo pri rozhodovaní

  2. really good. i can buy for osmaniyemhaber.com for the news…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *