Uverejnené Vložiť komentár

Aký hoverboard kúpiť ?

Kamoš vyberal hoverboard a poprosil ma či mu s výberom pomôžem , nerád by kúpil úplnu hover-hovadinu , vyberal to nie pre seba ale pre 13 ročného syna ako darček , tu som mu dal pár tipov ktoré by sa niekomu v podobnej situácii zišli a popozeral ponuku 10″ hoverboardov.

  • Tip č1. ak bude hľadať obchody a dobrú cenu mal by vedieť že táto vecička má viacero názvov okrem hoverboard sa to nazýva aj airboard,gyroboard,dvojkolka,samobalačný board,kolkonožka,mini segway .. asi som všetky nespomenul ale to jedno toto by malo uľahčiť hladanie v džungli.
  • Tip č2. Veľkosť gyroboardu voľte podľa veku pre 13 ročného by som bral s kolesami 10″ ten 6.5″ je viac detskejší to je tak do 10-11 rokov.
  • Tip č3. Farba je najčastejšie čierna , ružova je pre dievčence, dostať aj hoverboard v farbách zlatej,bielej,červenej,modrej,zelenej,dokonca na Alze majú chrómovú striebornú a ružovú.
  • Tip č4. Treba pozerať na batériu čím väčšia tým lepšie väčšinou dávajú 36V  ale podstatná je kapacita tá určuje koľko zábavy si s gyroboardom užijete. Malé batérie pri veľkých výkonoch sú namáhané.. nižšie ukážem pár konkrétnych dvojkoliek a o batériách bude ešte reč.
  • Tip č5. Bluetooth,Reproduktory,Android apka cez bluetooth spárujete board s mobilom a už vyhráva ,apka zasa monitoruje koľko ste ubehli príde vhod viete koľko ešte môžete „nabehať “ aby ste ho nemuseli nosiť..síce väčšina hoverboardov ukazuje stav batérie cez LED v kombinácii s apkou sa vyhnete nepríjemnostiam.
  • Tip č6. Jazdec určite spadne , stým treba rátať hlavne prvé jazdy , i ja keď som testoval kolonožku som sa zryndal a par krát som mal na mále, takže to vidím že spolu s gyroboardom zaobstarajte aj chrániče na lakte rukavice i prilbu. (hlavne ak to kupujete deťom).
  • Tip č7. Prečítajte si skúsenosti s gyroboardom za mňa môžem povedať že je to chytľavá vecička a pačilo sa mi vozeníčko , začiatok bol taký neistý ale po 5tich minútach už bol mustang osedlaný , skúsil som aj kočíkovať Lukyho dozadu a dopredu. Je dobré ak niekoho poznáte povozíte sa viete čo kupujete.

Tu som vybral TOP hoverboardy ktoré vyhovovali:

Kritéria boli jasné musia mať poriadne batérie,výkon, funkcie bluetooth ,android apku – sú plus ale nie rozhodujúcou podmienkou to všetko k pomere k cene z overeného obchodu (keby bolo uplatniť záruku)

Logika výberu: 1Batéria —)udávaný výkon—-)funkcie / cena

Nákup hoverboardu na Alze ? Offroad Carbon ,Grafity a Fire :

Prvá  ponuka je od Alzy tá ma k dispozícii celkom slušnú ponuku hoverboardov aj ceny sú v norme , tu do môjho katalógu som zaradil práve líniu offroad farebné prevedenie Carbon a Grafity ktorá na prvý pohlaď zodpovedali naším požiadavkám. Cena je 369 euro

Začal som listovať technické parametre a je v tom docela slušný bordel v popise majú 2x500W ale v technických údajoch majú 2x350W – čiže odporujúce parametre .. pravda bola 2x350W . Batéria samsung lion a kapacita ? (sem tam je uvedené napätie 36V) Tie technické údaje sú fakt zvláštne napríklad bombové parametre 500W 6.5″  je vlastne 2x250W — ach … to bolo nadlho lúštiť popisy..

Potom listujem ďalej a sú tam hoverboardy okolo 250 eur , paráda ,čítam lepšie a je napísané že použitý rozbalený a tak preto taký cena, tento krát sme nechceli ako darček dať použitý elektroboard.

  • Pozor na tech parametre radšej sa opýtať podpory
  • Ani jeden hoverboard nemá bluetooth (to by až tak nevadilo)
  • Kopa boardov je za dobrú cenu len sú použite či rozbalené , ak plánujete kupovať použitý hoverboard cez bazoš , skúste pozrieť najprv na Alze – kvôli záruke.

Skymaster hoverboard s podporou Bluetooth a Androidu.

TPDčko je dalšia možnosť kde kúpiť hoverboard ich ponuka je v podstate 10″ a 6.5 “ verzie hoverboardu Skymaster  trošku ľahšia prehľadnosť oproti Alze a aj technické parametre sedia až na batériu kde je udávané 2.2Ah až 4.4Ah , trochu som pohľadal a veci sa majú takto 2.2Ah batérie sú pre 6.5″ malé hoverboardy a 4.4Ah sú pre väčšie 10″ (nič medzi napr 3.6Ah neexistuje)

  •  Má Bluetooth,reproduktory a Android apku , takže tento hoverboard môže prehrávať hudbu a na telefóne si môžete sledovať rýchlosť ubehnuté km.
  •  Udávaný výkon je v norme.

  • Cena je 399 euro čo je viac ako u konkurencie , nuž 10″ hoverboardy sa predávajú od 300euro do 450euro

RayeeTech I6 Rambo

Ak chcete fakt výkon našiel som Ramba  ten má 2x500W motory a dostatočný 4.4Ah akumulátor s článkami Sanyo batériové články od Sanya patria medzi TOP , čo sa týka dodávaného výkonu a životnosti.

  • Udavaný výkon je vysoký
  • Batéria je normálne označená s dobrými článkami
  • Cena 301.5 euro

  • Nemá bluetooth a android appku ako skysmaster.

Tu si môžete Ramba pozrieť aj obstarať

My sme vybrali :

Vybrali sme Rayee Tech I6 Rambo , cena a výkon presvedčili vybrať práve tento hoverboard.Bol o 100 euro lacnejší ako elektroboard od TPD  a výkon je slušný. Kamarátov syn sa vozí od decembra na tom zatial sa nič nezlomilo na hoverboarde ani na ňom… tak je dobre..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *