36V HECHT elektrická štvorkolka pre deti recenzia

36V HECHT elektrická štvorkolka pre deti recenzia

36V HECHT elektrická štvorkolka pre deti recenzia
Hodnotenie čitateľov

Opravoval som elektricku štvorkolku pre deti od značky Hecht, menil som na nej plynovú páčku a tak som sa aj pozrel “do vnútra” ako je urobená.Ak uvažujete  o kúpe v článku sa tak dozviete potrebné informácie o súčiastkách, výhody a nevýhody produktu.

Hodnotenie štvorkolky Hecht:

Videl som čo je vnútri a môžem ju odporučiť , stabilná konštrukcia a dobrý motor. 36V systém je dokáže generovať  “živý” výkon. Elektromotor je oproti spaľovaciemu motoru tichý  a má ľahko nastaviteľný obmedzovač pričom max rýchlosť je 25km/h.

Cena Hecht štvorkolky pre deti je od 380€-430€ (je ich viacero verzií normal,spider 500w,800w odkazy kde sa predáva sú nižšie). Pri kúpe štvorkolky cez bazár, bazoš a pod musí cena byť nižšia aspoň o cenu batérií (dobré batérie zoženiete 110-140€ 3x12V).

 
Klady :

  • Dobrý motor (verzie 500W a 800W)  batéria 36V zvládnu záťaž (slušný terén)
  • Elektrické prevedenie a možnosti sú fajn, obmedzovač,brzdy, štart klúčikom.
  • Ľahké ovládanie rukoväťou
  • Pekný dizajn 

 

Zápory:

  • Nemá zadné svetlá (iba brzdové svieti pri brzdení)
  • Riadiaca jednotka by mohla byť väčšia (zatiaľ funguje ako má)

Skryté plus kompatibilita súčiastok

Čo sa týka elektrickej časti , môžem pochváliť náhradné súčiastky , ako sú plynová rukoväť, riadiaca jednotka, brzdové páčky,motor,batérie, sa dajú kúpiť , to je výhoda až by sa niečo pokafralo.Predsa len deti štvorkolku šetriť nebudú voda blato,štrk piesok,kopec hore dole. Výrobca Hecht nevymýšlaľ nič “svoje” a to je dobre.

Batérie sú  základ

36V batérie sú 12Ah čo predstavuje 20-30km dojazd.Batérie sú trakčné určené na elektropohony takže zvládnu slušné zaťaženie, také isté akumulátory sa tiež používajú u elektrobicyklov ktoré pripomínajú skúter. Pre prípad výmeny treba kúpiť 3x 12V 12-15Ah bloky tie sú umiestnené na spodu štvorkolky kvoli ťažisku – možno sa budú trochu dlhšie nabíjať 6-8 hodín ale to je okej, batériam nemám čo vytknúť pre tento učel sú fajn.

Motor

Je kartáčový čiže sa zapája na + –  prekvapila ma robustnosť motoru MY1020 , je to slušný kus jeho váha je okolo 4kg to je dobre – ak je elektroštvorkolka v teréne potrebuje silný výkon do kopca , na silný výkon treba robustný motor hlavne pre odvod tepla. Motor sa tiež používa v elektrokolobežkách ktoré sú vykonovo silné.

Riadiaca jednotka a ostatná elektronika

Riadiaca jednotka by mohla byť čo si väčšia , práve kvôli odvodu tepla , je umiestnená na kostre, inak sa dá zohnať na nete je jej viacero verzií. Plus je že je kompatibilná so súčiastkami pre elektrobicykel výrobca Hecht tu nič “svojské-nekompatibilné” nezakomponoval a to je dobre.

Plynová rukoväť pridávanie výkonu riadia deti rukou čo sa týka zapojienia je to taký istý princíp ako u elektrobicykla  , na rukoväťi sú tri LED ktoré ukazujú stav batérie.

Obmedzovač je troj-polohový toto asi najväčšia výhoda pretože štvorkolka má naozaj živý výkon ak sa dieťa zoznamuje s elektrickou štvorkolkou je treba nastaviť obmedzovač rýchlosti. V prvej polohe má štvorkolka rýchlo 6-9km/h v druhej polohe má polovičný výkon a v tretej polohe plný výkon. Práve pre túto vychytávku je štvorkolka vhodná pre rôzne vekové kategórie detí od 5-6 rokov do 12 rokov. Výrobca Hecht dal obmedzovač je na klúčik 🙂 …

Svetlá  štvorkolka Hecht má predné svetlá celkom slušné a dobre spravné , zadné svetlo svieti iba keď sa brzdí, toto je naväčšia nevýhoda že štvorkolka nemá zadné svetlá ktoré stále svietia – červené svetlo svieti len keď sa brzdí.

Štart je na klúčiky  čo je fajn v istých situáciach.. Otočným spínačom môžete zaradiť spiatočku.

Mechanika a prevedenie

Kryt je pružný plast  a kostra je železná samotnej konštrukcii nie ani čo vytknúť dobrý je oceľový nárazník ten chráni plast.Samotná konštrukcia štvorkolky je pre deti fajn znesie dosť.

Brzdy sú na všetkých kolesách kotúčové s čeľustami , ovládajú sa brzdovými páčkami ktoré majú v sebe spínač elektroniky pri brzdení riadiaca jednotka odpojí motor to zvyšuje  bezpečnosť.

Kolesá majú dezén do terénu a sú nafukovacie majú lepšie jazdné vlastnosti ako nejaké plastové a sú aj tichšie.

Pozrieť elektrickú štvorkolku v obchode

Ak máte nejaké otázky ohľadne elektrickej štvorkolky môžete mi napísať do komentárov, až budem vedieť odpoviem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *