Elektrická trojkolka pre seniorov skúsenosti

Hodnotenie

Pá trojkoliek s elektropohom som už opravoval , tu sú moje skúsenosti, hodia hlavne ľudom ktorí zvažujú kúpu takejto “elektro” mašinky.

Najprv popíšem úskalia s čo som opravoval ,najčastejšie to boli dožité batérie a riadiace jednotky tie sa menili najčastejšie. Čo sa týka riadiacich jednotiek sem tam sa stáva že prestanú fungovať , naštastie som sa nestretol s takou čo by nešla nahradiť (vo všetkých elektro-trojkolka bola klasika čína čo je vlastne aj dobre).

 

Akumulátor – v elektrických-trojkolkách je tak trochu povinnou závadou , rátajte  so životnosťou 2-7rokov ,zámerne som uviedol až takýto rozptyl 5 pretože každého užívateľa sa pýtam koľko mu vydržali baterky , je to taký môj “výskum”. Akumulátor sa skladá z takýchto 12V blokov  tie treba vymeniť.

Ak budete kupovať trojkolku na bazoši prečítajte si tento článok .

 1x1.trans Elektrická trojkolka pre seniorov skúsenosti

Trojkolka v praxi

Starší ľudia si ju pochvaľujú hlavne pre stabilitu ,dve kolesá v zadu poskytujú dobrú stabilitu pád-nehrozí to je asi najväčší rozdieľ oproti elektrobicyklu.

Šoférovanie na trojkolke je nezvyk , aj keď je pohon motor v prednom kolese (v naboji),je to iné ako nabicykli , neplatí prenášanie váhy pre bočenie a pod..Prvé jazdy sa môže zanášať do strán.

Priznám sa viezol som sa iba par krát aj to kúsok ako test po oprave.

Ovládanie je najčastejšie riešené plynovou rukoväťou a alebo senzorom betálovania.

Batéria bola umiestnená pod sedankou v ťažisku , tak je to dobre..

Váha je veľká , typická elektro trojkolka pre seniorov má železnú konštrukciu , olovené batérie a jednoduchý priamy motor v predu. Jazda bez elektropohonu je infarktovo náročná ale teoreticky možná, no však z elektropohonom to ide samé.

Trasy sú najčastejšie do mesta ale zvládne aj zlé cesty napríklad pri jazero ak chodíte naryby to problém nebude. Nadjazdy a menšie kopce sú ok , no prudké kopce asi nie  váha elektrotrojkolky je vysoká ,s dopomocou by to možno šlo.

1x1.trans Elektrická trojkolka pre seniorov skúsenosti

motor

Užitková hodnota babička si vybehne do mesta a vzadu si dá nákup , dedko si zasa prevezie udice a krmivo na ryby. Čo sledujem jedného pána tak ten chodí na takejto trojkolke predávať zeleninu a nosí debničky vzadu takže nosnosť je vysoká, problém nebudú mať ani ťažší seniori.

1x1.trans Elektrická trojkolka pre seniorov skúsenosti

Čo sa týka doplnkov ako je ukazovateľ stavu batérie , tak to je skôr na okrasu , neukazuje to dobre realitu. Treba rátať s tým že  ak začne ukazovať iba žltá LED mal by som byť už doma alebo blízko domu.Celkový dojazd je 20-25 km (zaleží na trase a pod. v kopcoch je to odosť menej aj 12-15km)

Nabíjanie je jednoduché stačí pripojiť nabíjačku a keď sa elektrotrojkolka nabije ,nabíjačka prestane nabíjať , potom je dobré nabíjačku odpojiť úplne ale není to povinnosť.

Ak máte nejaké otázky napíšte do komentárov .. odpoviem

1x1.trans Elektrická trojkolka pre seniorov skúsenosti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *