Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)
 • Autor
  Príspevky
 • #5823
  Leiftras
  Účastník (Participant)

  Čaute,

  Dnes sa mi dostal do ruky motor z bajku Sparta ION. ( http://www.sparta.nl ) Bicykle sú dosť drahé. Vždy som si myslel že sú to bicykle vynikajúcej kvality. Ale z toho čo som sa teraz dočítal, to asi tak nebude. Motor sa dokáže pokaziť už pri 2500KM, bežne 4500km (informácie z rôznych cyklistických fór). Nie je to náhodou trošku málo? Sparta náhradné dieli nedodáva a preto núti zákazníkov aby si kúpili nový motor, aj s kolesom. Zákazník tak vyťahuje z peňaženky 500€ a ide “spokojný” domču. Jeden takýto vyradený motor mám na podlahe, demontoval som kryt ale netvári sa žeby mu niečo chýbalo (nesmrdí:).
  Som elektrikár amatér, takže ani neviem kde začať, aby sa to dalo rozbehať. Neviem ani na koľko V by to malo šľapať. Urobil som pár fotiek..možno Vám skúsenejším to niečo povie…
  Za motor som nedal ani cent, takže ak by som to vedel rozchodiť a nebolo by to drahé, určite by to potešilo.. ďalší e-bajk sa hodí.

  Attachments:
  You must be logged in to view attached files.
  #5831
  Robikl
  Účastník (Participant)

  Ahoj. Tak otázka je, jestli to není podobně uzavřený systém, jako je třeba BionX, kde to spolu všechno komunikuje a s cizí baterkou to ani nepůjde vyzkoušet. Potom, pokud je motor o.k. tak asi jedině zkusit s jinou – externí řídící jednotkou. Tím ten motor možná degraduješ o level níže, ale třeba je to jediná šance na využití. Nevím.

  #5838
  LuboN
  Účastník (Participant)

  Z obrázkov to neopraví nik… Je zjavné že to má integrovanú RJ, ak k tomu nie je ostatok elektroniky asi nie je čo riešiť a plošáky von… s externou RJ to fungovať bude, minimum je vytiahnuť z toho tie 3 fázové vodiče motora a použiť bezsenzorovú RJ. Možno by šlo nájsť hallove sondy alebo tam dať nové. Inak je to asi k ničomu aj keby to fungovalo keď k tomu nie sú odpovedajúce ovládacie prvky (predpokladám aj nejaký displej). Skúsil by som to na 36V, to je bežný štandard…
  Ešte som si všimol že je tam zrejme teplotné čidlo. Vyzerá to ako motor s planétovou prevodovkou, je to tak?

  #5870
  teslabike
  Keymaster

  tak jako napísal lubo ak riadiaca jednotka neponúka nejakú extreme špeci vec- funkciu vyhod ju preč kup nejakeho nezmara z elifebike,rj bude síce externá má to aj svoje výhody…niekedy.

Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)
 • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.