júl 22, 2013 Jazda s elektrobicyklom V  do Pieštan a ešte ďalej

Jazda s elektrobicyklom V do Pieštan a ešte ďalej

V sobotu sme sa s Kačičku vybrali na výlet do Pieštan. Bolo jasné že kačičku treba potiahnuť ak by celú túto trasu betálovala by sa narobila  síce do Pieštan zvláda bez domoci teraz sme chceli prísť odýchnutý ..

Trasou do Pieštan som troška znížil spotrebu svojim betálovaním zaujímavé bolo že ak rýchlosť bicykla bola 22km/h odber bol okolo 8A (ked som tahal kačičku) pri rýchlosti 18km to boli 4-5 A.Ked som zabral do betálov tak odber bol 0,5-1,5A.

 

Dorazili sme na Slnavu, je tam SIESTA pláž predávajú tam kofolu,Napadlo ma že si čo keby si tam nechám dobiť baterku , ked už si tam mám kúpiť kofolu. Aspoň overíme či je možné dobiť batérie na takýchto miestach, napr šenku pri kofole atd.. Opýtal som sa teda predávačky, tá vyhovela , no očividne to bolo nečo nové…takže dá sa to ..

kačička gulička na slnave
kačička gulička na slnave

Keby ideme do Pieštan a spät by som batériu nedal dobíjať  síce trasa má vyše 40km a teslabike musel  znovu tahať  dvoch ludí , myslím že by to zvládol.No dal som ju dobíjať preto lebo nás napadlo ešte isť na Čachtický hrad , ktorý je už daleko

Tak na tej siesta pláži sme si dali kofolu pobudli chvílku ..

Nabitú batériu som spät vložil na miesto a vyrazil. Do bicyklovali sme na kúpeľný ostrov v Pieštanoch.

Pieštany sú najkrajšie mesto čo poznám  a neoblubujem moc mestá, je tam naozaj pekne.

kačička pri fontáne
kačička pri fontáne

Potom sme pobudli ešte v Pieštanoch dali kebab a išli smer Čachtický hrad , von z Pieštan Veľké Orvište,Bašovce, a medzi Bašovcami a Podolím som spravil fotku srnky ktorá sa nejako nebála asi preto že nieje očuť zvuk motoru , takto na fotke to vyzerá že malá strnka je daleko no zdanie klame..

malá srnka

 

Dosiahli sme Podolia tam Kačička gulička zaštrajkovala že ju tlačí ritka na sedanke,navyše už bolo 7 večer tak sme to tam radšej otočili Na Čachtický hrad sme nedošli -škoda .. takže spät do Pieštan a domov. Pri ceste domov som pozeral na odber a stav  batérie , bolo by super keby vydržala až domov. Ani som moc nebetáloval vlastne len občas..Baterka vydržala.

 

Tu je zhruba mapa kade sme išli

pieštany google maps

 

 

celkovo to bolo nečo nad 70 km. po ceste som aj betáloval (nebol som si istý s dojazdom lebo som tahal aj kačičku guličku )drtivú  väčšinu práce odviedol elektrobicykel,

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *