Uverejnené komentáre 4

Kto uhádne chybu ?

Tento piatok jeden starší priniesol elektrobicykel. Opísaná chyba bola že elektrobicykel jednoducho nejde a už predtým haproval v servise  to nedokázali opraviť a teraz klakol úplne. Tak som sa do toho pustil s tipoval som že to bude riadiaca jednotka alebo baterka.

Pri hladaní chyby som narazil na zaujímavé bms ktoré má vyvedení +1 balančný konektor paralelne stým čo ide do samotného obvodu , poskytol dobrú výhodu každý článok som premeral.

Tu je pár snímkov z opravy:

8 fun motor
8 fun motor
Bms 24 li-ion
Bms 24 li-ion
Konektor na batériu
Konektor na batériu
li-ion akumulátory + bms
li-ion akumulátor
riadiaca jednotka 24V
riadiaca jednotka 24V

Začal som od batérie nameral 25V (bicykel je 24V čiže okej) ostávala riadiaca jednotka po pripojení vôbec nereagovala a tak som zmeral napájacia napätie a bolo 5V. Sústredil som sa na konektor medzi akumulátorom a riadiacou jednotkou.

Akokoľvek som pripojil batériu napätie po pripojení vždy padlo na 5V.Prípajal som to asi 6 krát zakaždým rovnaký stav.

Chybu som po 8 hodinách našiel a vyriešil…

V komentároch si môžete tipnúť kde by ste hladali chybu resp ktorá súčiastka bola vadná:

4 názory k “Kto uhádne chybu ?

 1. Buď BMS nebo někdo do toho vrtal a jestli dobře vidím tak spojil černý a červený drát tedy + a – , sice nevím od čeho jsou ty dráty, ale mohlo by to způsobovat vybíjení než to odpojila BMS.

 2. Ak napätie pri záťaži padalo dolu, tak by som tipoval chybu v napájacej kabeláži/konektoroch alebo problém na BMS (možno odporový bočník)…

  1. Lubo bol si blízko
   Ja som kabelaž preveroval všetko ok potom som sa zaostril na BMSko teoria bola taká že RJ pri zapajaní robí zašlah (kondík) BMS to vyhodnotí ako skrat .. no čo sa stalo že to doteraz fungovalo a už nefuguje… všetky články mali 4.1V čo je okej.

   Nakoniec to bola POISTKA ktorá bola nejak len „čiastočne prepálená “ a zaujímave bolo na tom to že ak som baterku vybral tak som nameral 40V ak som ju vložil vždy 0 V urobil som 10x

   Strávil som dlhý čas opravou a chyba bola taká jednoduchá …preto som to dal sem ako by postupvali skúsení borci

 3. Hehe, najhoršie sú súčiastky, ktoré sa nepokazia poriadne, ale len tak „trochu“…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *