18 februára, 2021 Nákupný tip dámsky elektrobicykel crussis e-Fionna 7.6-S

Nákupný tip dámsky elektrobicykel crussis e-Fionna 7.6-S

V článku sa dozviete všetky parametre prečo práve tento model som dal do pozornosti a aké má vlastnosti:,Edit 2022: Crussis má už novší model Fionna daľšie dámske elektrobicykle môžete pozrieť v katalóguMotor a výkon

Motor je MAX-DRIVE od firmy Bafang (8 FUN) , jedná sa o overeného dodávateľa motorov, ich motory poznam od roku 2012 a majú dobrú povesť (nekazia,zvládajú silné zaťaženie).E-Fionna 7.6-S má tak Bafang Max Drive s krútiacim momentom 80 Nm je vybavený torzným snímačom šliapania, čo znamená, že čím intenzívnejšie sa pri jazde namáhate, tým viac vám motor dopomôže.Ridiaca jednotka je zabudovaná priamo v motore to je dnes štandard Bosh,Yamaha a další to robia tak isto a jeto dobre.

Kto bude e-Fionna 7.6-S štastný?

Samozrejme dámy – môžu si dopriať dlhé túry v poriadnych kopcoch Crussis sila elektrobicyla tkvie práve v jeho batérii , dobrá voľba je 17Ah čize verzia dámskeho elektrobicykla e-Fionna 7.6-S poskytne výborný dojazd i výkon do motora. Ak plánujete jazdiť veľmi dlhé trasy po horach a šplhať dlhé prevýšenia zvážte model e-Fionna 7.6-M ten má 25Ah batériu je to nad-štandard. V dlhých kopcoch elektropohon má vyšší odber preto model resp batériu vyberajte podľa toho kde budete jazdit a akú trasu.

Nahore uvedené dojazdy sú vypočítané pri jazde na rovine ak jazdíte s elektrobicyklom do svahu dojazd sa skracuje na polovicu , to je normálne u každého elektrobicykla , preto aj väčšia batéria má opodstatnenie nieje tak namáhaná a bude mať väčšiu životnosť . Dámsky elektrobicykel e-Fionna 7.6-M je vhodný pre športovo ladenú dámu ktorá má rada jazdu horským prostredím. Na rovinky sa viac oplatí model e-savela 1.6

Model crussi E-Fionna 7.6-S (M-L)

Batéria a dojazd

Vo firmy crussis spravili pár dobrých vylepšení tu sú:

 • Batéria je v ráme = lepšie jazdné vlastnosti
 • Batéria sa dá vyberať= nemusíte prenášať celý elektrobicykel kvoli nabíjaniu stačí len batériu ,to je vyhoda ak bývate v paneláku, tiež možete meniť batérie.
 • Štyri verzie batérie L,M,S a bez značenia, L-25Ah, M -20Ah,S-17Ah, Bez značenia 14.5Ah. Pri výbere tu dajte pozor stačí sa zmýliť v písmenku a máte inú kapacitu batériu, Crussis stavili na širokú diverzifikáciu model e-Fionna 7.6-S má 4 varianty.

Udávané dojazdy sú nasledovné:

Bez značenia Li-Ion 36 V, 14.5 Ah, články Panasonic, dojazd až 130 km

Dámsky horský elektrobicykel Crussis e-Fionna 7.6-S  Panasonic 36V / 17,5 Ah (630 Wh), Na jedno nabitie vás takto silná batéria dovezie až 150 km ďaleko.

Dámsky horský elektrobicykel Crussis e-Fionna 7.6-L vysokokapacitná batéria Panasonic 36V / 20 Ah (720 Wh) Na jedno nabitie vás takto silná batéria dovezie až 170 km ďaleko

Dámsky horský elektrobicykel Crussis e-Fionna 7.6-M  Panasonic 36V / 25 Ah (900 Wh) Na jedno nabitie vás takto silná batéria dovezie až 200 km ďaleko

Ďalšie vychytávky

Farebný displej a Bafang Maxdrive motor

Elektrobicykle sú obuté do bikových plášťov MAXXIS ARDENT 29 X 2,40, teda sa nemusíte báť, že by o priľnavosť elektrobicykle v teréne nebolo postarané.

E-fionna 7.6 je dodávaný bez blatníkov, osvetlenie, stojančeku ai. Tie však možete bez problémov dokúpiť a následne namontovať. Naopak súčasťou vybavenia je USB konektor pre dobíjanie mobilných zariadení.

Suntour XCM HLO DS 29

Batéria je odnímateľná môžete ju vybrať z elektrobicykla a nabíjať na inom mieste , to sa hodí v paneláku , alebo ak na mieste kde nabíjate elektrobicykel nemáte zásuvku. Ak máte dva crussis elektrobicykle tak si batérie môžete meniť, na dlhých trasách je to užitočné.

Náhradná batéria

O radenie sa stará 9 rýchlosťná prehadzovačka Shimano Alivio alebo SRAM X5 a jazdný komfort vám spríjemní kotúčové hydraulické brzdy Shimano BR-MT200 alebo SRAM Level, odpružená vidlica Suntour XCM HLO DS 29 „je vybavená pružinovým tlmením a disponuje zdvihom 100 m

Tak čo myslíte? Chcete vyraziť tam, kam sa s normálne nedostanete? Šliapnite do pedálov, elektrobicykel Crussis e-Fionna 7.6 je pripravené vyraziť s vami!

Technické parametre:

 • Rám Alu 6061 (17″, 19″)
 • motor Bafang MAX drive, stredový, 250W (max 500W), 80 Nm
 • batéria Panasonic Li-ion 36 V / 17,5 Ah (630 Wh), vyberateľná – je možné ju nabíjať mimo bicykla
 • nabíjačka 2 Ah
 • dojazd až 150 km
 • menič SHIMANO Alivio RD-M3100-SGS
 • radenie SHIMANO Alivio SL-M3100
 • Všetky tech parametre e-Fionna 7.6

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.