Uverejnené komentáre 2

Detekovanie chyby A2B motoru s integrovanou riadiacou jednotkou

Kontaktoval ma jeden ebiker že má problém , po očistení motora wapkou (alebo ako sa to píše) elektrobicykel prestal fungovať .. samozrejme už sme obaja tušili kolká bije ..takže priniesol motor z bicykla a pustili sme sa do práce.

Motor je s elektrobicykla A2B konštručne je podobný Bionxu tušim je len hrubší , je to z väčších robusnejších motorov má celkom hrubé vinutie, takže motor nečo znese..

Chyba bola že elektrobicykel nechcel naštartovať a motor kládol odpor , pánko popisoval že za normál okolností motor sa vybudí a odpor nekladie , aj tak bolo …

Priniesol ho rovno rozobratý motor držia pokope špice a kryt je zalysovaný podobne ako bionx.Videl som hall senzory  boli do 120 stupňov nuž ale netestoval som ich ..a nebolo by to odveci.. tu je te tester hall sond  na takéto testovanie nebolo čas.. podstate išlo iba rýchlu kontrolu vinutia , ktoré určí daľší postup a možnosti.. ak bolo chytené bolo by zle.

motor z elektrobicykla

Motor sme napojili na riadiacu jednotku z elifebike motor len zunel .. skusili sme prehodiť káble no to isté bolo .. tak sme vnútornú riadiacu jednotku odpojili od vinutia motoru.. ktoré sme dali  na externú riadiacu jednotku ..motor sa roztočil a reagoval dobre.. vinutie je masívne nemalo by byť chytené…

Nuž ale teraz čo z riadiacou jednotkou  najlepšie by bolo zohnať novú takú istu ,ak sa podarí tu staru vytiahnuť ..je celkom slušne zaliata (no aj tak zatiekla.)

a2bmotor

Alebo pripojiť externú riadiacu jednotku  s ktorou by motor spolupracoval.. a keď tak už poriadne ho šupnúť rovno na 72 V aby bola poriadna raketa z neho.

Ešte ma napadá otestovať hall sondy poďla testu sa zariadiť ak by boli všetky dobré tak vymeniť riadiacu jednotku ak bol jeden zlý tak ho vymeniť a ešte raz skúsiť či ebike nenabehne so starou riadiacou jednotkou.. (na to nebol čas a aj tak som nemal nahradné hally doma)

K názvu motoru len toľko že ho použiva viacero dodávateľov takže motor može mať iný nazov A2B motor zrejme nieje správny názov .. názov motoru som zabudol pozret neva..

hubmotor rozobraty

elektrobicykel integrovana riadiaca jednotka

Kto by vedel kde sa dá objednať pre tento elektrobicykel riadiaca jednotka nech hodí odkaz .. dakujeme

2 názory k “Detekovanie chyby A2B motoru s integrovanou riadiacou jednotkou

  1. motor epac 500 od firmy tdcm corporation taiwan

    1. este stale nikto nevie zohnat ten controller od taivanskej firmy tdcm corporation?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *