august 11, 2013 Skúsenosti s nákupom Lifepo4 batérie od all-lifepo4  (ebay)

Skúsenosti s nákupom Lifepo4 batérie od all-lifepo4 (ebay)

Tak predstavím daľšieho predajcu odkial som kúpil batériu lifepo4 36V 20Ah

Nakup prebiehal jednoducho najprv som mailom prehodil par slov či zasielajú na slovensko.. dostalo sa mi kladnej odpovedi a tak som objednal.

all lifepo4

Objednávku spracovali rýchlo no neposlali to cez Fedex ale cez DHL lebo Fedex nechce dopravovať batérie klasifikuje to ako nebezpečný tovar.

DHL je drahší no nebolo treba nič doplatiť.Doručené to bolo behom pár dní.

Batéria + príslušenstvo bolo vcelku dobre zabalené nič nedošlo zlomené , poškodené všetko ok v poriadku.

Batériu som zapojil na elektrobicykel šlapal dobre  potom som dal batériu nabiť

 

Jej testu sa v tomto článku venovať  nebudem
Tu je test:
https://teslabike.sk/test-lifepo4-36v-20ah-i/
dojazdy a kolko som už prešiel s touto batériu možete sledovať tu:
https://teslabike.sk/teslabike-denik-jazd/
 

V balíku sa nachádzlo BMS taký biely obdlžnik ktorý spája batériu s elektrobicyklom(o BMS som toho tiež vela napísal stačí použiť vyhladavanie)

Nabíjačka je čiernej farby obsahuje vetračik ktorý sa zapína hned ako začne nabíjať.Vypne sa až ked je nabíjanie ukončené prejde na “stand-by” mod.

No tu sú nedostatky z nabíjačky ide do batérie počitačový kábel teda presne taký kábel s ktorým sa napájajú počítače , chápem že treba poriadny kábel s dobrým kontaktom ale počitačový kábel to by si niekto mohol zameniť  a pustiť tam 230 striedavých to by znamenalo čistý fail.

nabíjačka

Potom nabíjačka bola sice nastavená na 230V no koncovka do domovej zasuvky je pre činsky / us trh čiže vobec nepasuje . Riešenie je bud zonať redukciu alebo zmeniť kábel , ja som mal redukciu doma takže bolo to OK.

 

Nabíjačku netreba umiestnovať na slnko mam dojem že sa prehrieva .. v stand by mode ked sa vetrák vypne..

So samotnou batériou som spokojný .

BMS

Par týždnov po kúpe som sa vrtal v elektrobicykli zapajal som HWBS no a skratol som batériu  odpalil som BMS tak som sa opýtal predajcu aké tam je BMS a či také vie zaslať samostatne , odpísal že samozrejme mi to pošle zadarmo .. reku super, mesiac som čakal či to dojde a veru nič nedošlo. tak som BMS objednal z elifebike a elektrobicykel ide vyborne..

Jako nemusel mi nič zadarmo posielať stačilo napísať “BMS for this battery cost 30 usd” a zaplatil by som mu 30 usd a on by to poslal. To že povedal že to pošle zadarmo a nič nepošle tak to je také zlé jednanie ..Za ten mesiac som čo som stratil som mohol mať cenu BMS na bicykli vrátenú tým že by som nanom jazdil.

Takže tohto predajcu neodporučujem no ani nezatracujem.Len som popísal svoje skúsenosti. (možno balík s BMS sa stratil niekde na trase poštou)

Tagged on:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *