26 mája, 2014 Ako prebudiť spiacu Li-ion batériu

Ako prebudiť spiacu Li-ion batériu

Li – ion batérie obsahujú ochranný obvod , ktorý chráni batériu proti zničeniu . Tento ochranný obvod nakoniec odpojí bunky pri  2,20 až 2.90V/ bunka .

Niektoré nabíjačky batérií a analyzátory , napríklad od firmy  Cadex , majú “ Wake – up“ funkciu alebo „podporu  na aktivovanie a nabíjanie batérií , ktoré zaspali . Bez tejto funkcie , nabíjačka by urobila  tieto články  za neschopné prevádzky a dalo by sa prísť o celé batérie. Funkcia boost  vyšle malý nabíjací prúd najprv aby  aktivoval ochranný obvod a potom začne  s normálnym nabíjaním.

Takýto „boost“ na lítium  batérie nerobiť  , ktoré prebývali pod 1.5V/ bunku  na týždeň alebo dlhšie . Medené časti vo vnútri buniek  môžu dostať elektrický šok. Pri dobíjaní , napríklad bunka môže byť nestabilná , produkuje nadmerné teplo alebo vykazuja iné anomálie . Funkcia od  Cadex “ boost “ zastaví nabíjanie , ak napätie nestúpa normálne .

Režim spánku z lítium – iónovej batérie

oživenie lion batérie
Obrázok 1 : Režim spánku z lítium – iónovej batérie

Obrázok 1 : Režim spánku z lítium – iónovej batérie
Niektoré veĺmi  – vybité batérie  môžu byť  nabité späť  k životu .

Balenie alebo bunka je zlá v prípade , že napätie nevzrastie na normálnu úroveň počas jednej minúty , zatiaľ čo nabíjačka je boost režime .
Štúdie vykonané s Cadex skúmajú zlé alebo moc vybité batérie  ich výsledky sú , že  tri z desiatich batérií treba vyradiť z prevádzky v dôsledku nadmerného vybitia . Okrem toho , 90 percent vrátených batérií nemajú poruchu  môžu byť ľahko opravené . Nedostatok testovacích zariadení na úrovni zákazníckeho servisu  nesie čiastočne vinu za to že sa nezachráni toľo batérií koľko by sa mohlo . Renovácia batérií šetrí peniaze a chráni životné prostredie .

Preložil som to z tejto stránky je tam veľa užitočného infa o batériach

http://batteryuniversity.com/learn/article/how_to_increase_the_runtime_of_your_wireless_device

Časom by sa mi to mohlo zísť

Tu sú nabíjačky od cadexu, asi budú pekne mastné…

http://www.cadex.com/en/products/battery-analyzers

Tagged on:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.