Uverejnené Vložiť komentár

OSNpower zázrak sa nekonal je to šrot

Minule som zvejernil článok o osnpower  jednalo sa o lifepo4 batérie za dobrú cenu , pri nízkej cene je vždy otázna kvalita tu je odpoveď.

Užívateľ píše že otestoval tie články s RC nabíjačkou Powerlab 8  zrejme sa jedná o nabíjačku ktorá dokáže aj vybíjať batérie a zistiť ťak ampérhodiny čiže kapacitu batérií a článkov.

powerlab

Články vyštavil úplne až na 2.8 V  a kapacitu potom zapísal na články.

 

V minulosti objednal viacero článok od firmy OSNpower no toto je prvý krát čo mu došiel šrot ako sú tieto batérie. Skrátka ak nakupuješ neznámu značku nikdy nevieš čo ti príde.

Články majú kapacitu cca 8Ah no udávaná výrobcom je 10Ah.. Samozrejme výrobca udal aj scifi vybíjací prud 10C čo by znamenalo 80-100Amperov  tieto články . Možno budú dobré 2C aplikáciach. V pláne má použiť ich pre batériu 48V 30Ah jazdiť by to malo dobre len škoda tej kapacity.

osnpower

*Ešte poznámka neuviedol aký veľký bol vybíjací prúd ak tobolo 10C tak by to s touto značkou až také zlé nebolo. Podla parametrov nabíjačky može vybíjací prúd byť max 100W na nabíjačke sa sa dá nastaviť vybíjanie 10mA-10A pri použítí externého doplnku tak môže byť 30A.. Predpokladám že vybíjací prúd bol menej alebo rovný 10Amperom čiže 1C.

Čiže ako BOB napísal v tejto diskusii  vzhľadom k doprave cene a skutočnej kapacite sú lepšie aj tie lipolky z hobbykingu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *