Problém s dnešnými elektrickými vozidlami je to, že ich lítium-iónové batérie je potrebné vymeniť každých pár rokov, s niektoré stoja hore $ 10,000 a viac. Vedci z centra pre výskum solárnej energie a vodíka v Bádensko-Württembersko (ZSW) vyvinuli jednu z najúčinnejších lítium-iónových batérií , podĺa predbežných testov očakávajú že batéria si ponechá 85% svojej kapacity pri každodennom nabíjaní cca po „27,4 rokov“ .Pokračovať v čítaní o obrázku laboratória a ďalšie informácie.
Podľa informácií „Vydržala 10.000 úplnych cyklov nabitia a vybitia.Jeden cyklus znamenal kompletné nabitie a vybitie batérie za hodinu!!!! Po všetkých týchto cykloch si tieto lítium-iónové batérie udržali viac než 85% pôvodnej kapacity. To znamená, že auto na elektrický pohon s týmito batériami môže byť plne nabíjať/výbíjať každý deň po 27,4 rokov a stále bude v požitelné. Hustota výkonu týchto batérií,( výkon na jednotku hmotnosti), je tiež veľmi vysoká 1100 wattov na kilogram . Pre elektrické vozidlá, to znamená krátky nabíjací čas a lepšie jazdné vlastnosti váha,rýchlosť,dojazd.
ZSW bola založená v roku 1988 v nemeckej spolkovej krajine Bádensko-Württembersko, spolu s vysokými školami, výskumnými inštitúciami . Je to nezisková nadácia na základe občianskeho zákonníka.
Solárna energia a vodíkové technológie v súčasnej dobe búdu v hlavné zložky pre udržateľné zásobovanie energiou v 21. storočí. Dnes ZSW má približne 220 zamestnancov a 100 študentov a vedeckých asistentov a je jedným z popredných výskumných ústavov vo svojom odbore.
(je to asi moc optimistický článok , zatiaľ asi budeme musieť vystačiť s Lifepo4)