Uverejnené Vložiť komentár

Príprava na solar

Dnes sme s kamošom Mirom spravili krídelká s plexiskla ten moj elektrobike , ten bude slúžiť ako pokusný králik na naše nápady ktoré budeme testovať .K bicyklu sme  sa chovali šetrne dali aby sme ho neoškreli. Také plexiklové krídla není zas tak ľahké vyrobiť všetko muselo byt namieru inak by sa určite nečo zlomilo.

Tu sú fotky  krídelok  ako ich Miro vyrezával s karbínu nezdá sa to ale ak v dielni niečo chýba , tak zhltne to vela času. Samozrejme sme chceli vyrezat symetricky čo najväčšie kusy to sa podarilo. Museli sme dávať  pozor na prehadzovačku brzu a vyriešiť spájanie  krídel na jeden pohy to sa všetko podarilo .. Miro je skúsený majstro ..

 

Fotografia0053[1]

plexisklo rezanie

 

 

 

 

 

 

 

 

Ohybnosť neni podmienka , plexisklo musím spevniť  hliníkovými I profilmi lebo inak ak príde čo kčomu nič nevydrží. Takisto budeme musieť vyriešiť aké spraviť otváranie resp aby krídla držali otvorené , asi to bude v štýle jak na kufri auta .

 

Teraz ide  o to aké solare tam dať ?

Klasické články som zavrhol aj keď nie úplne lebo  sú moc krehké ,treba by ich bolo chraniť ale ako ? aby to nevyšlo drahšie než celý ebike

ohybné  moc drahé a nepasovali by tak aby vykryli celú plochu (ceda aspoň väčšinu)

Potom sú tu PVC články tj klasika obalená v pvc videl som to na solarnych lampičkách sú huževnaté aj dobrá cena ale otazny je výkon samozrejme by to Pvc za dalo niečo keď to bude na priamo slnku .. (určite neplanujem vyberať zo solarnych lamp+)

Pvc budú asi variabilné rozmery nakombinovať veľké plus malé tak aby to bolo pekne spravené aj elektricky funkčné

Tu som videl pár „veľkých “ za dobrú cenu

http://www.ebay.com/itm/1PCS-6V-450mA-PET-Power-Solar-Panel-Laminate-Polycrystalline-LED-DIY-Charger-/390636370120?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5af3bdf8c8

pvc solarny článok

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konkrétne typy  ešte a odkial objednám to ešte budem musieť vyriešiť  zapojenie bude asi 5 V cez DC menič  na 44 V (existuje vlastne daký DC-DC) vyskladavať „36V pack nebudem lebo ak by som prekryl nejaký članok nohou alebo niečím tak by  pack nedobil nič do batérie , DC-DC menič na účinnosť  80%  ciže bude 20% strata najlepšie by to bolo vyriešiť tak že pri jazdnom móde by to išlo cez dc-dc menič a pri parkovacom móde by to išlo do série bez dc-meniča aby bol výkon čo najlepší .. No aby stam nebolo klbo káblov tak to pôjde len cez DC-DC menič.. uvidím ešte ..

Kto mi chce  pomôcť može zasielať svoje tipy do komentárov .. Viem že solare majú obmedzenú účinosť  nevýhody-hovno to dobije.Ale aj tak ma to láka aspon jako demonštrácia , zase niekam vykročiť niečo objaviť..

Inak dnes bol ten najlepší deň na odskúšanie plexiskla fúkalo a pršalo ..Neviem či sa mi to zdá ale nejako rýchlejšie to ide 🙂 31km/h síce mám väčšiu váhu ale asi lepšie to reže vzduch, vyskúšal som aj veter do boku , nič som necítil mám aj svoju váhu .. tak ma neodfúkne .

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *