Uverejnené Vložiť komentár

Reálne kapacity batériových článkov

Plánujem  uviesť bližšie informácie o lítiových článkoch  zatial však som našiel perfektnú tabulku kde porovnajú  kapacitu batérií od jednotlivých výrobcov  a výsledky sú veľmi zaujímavé.

Boli testované jednoducho :

Aký čas dokáže batéria dodávať 2 ampére  kým poklesne na tri 3V.

Porzri si tabuľky na  http://www.dampfakkus.de/liste_akkus.php

Podľa tabuľky najhoršie dopadli značky trustfire a ultrafire  tieto články sú veľmi lacné vzhladom na ich uvádzanú kapacitu ale podľa testu je to len číslo na obale kapacity sú tretinové.. to nehovorím o životnosti.

Takže ak by niekto chcel si vyskladať svoj vlastný batériový pack a plánoval „ušetriť“  tadialto cesta nevedie .

 

Ukážky tabulky

testy batérií lion graf samsung ,lg ,headway,panasonic

 

Napríklad u Keeppower sú rozdiely v udávanej kapacite 18500 model dáva aj viac ako by sa čakalo 16340 menšia baterka má skoro polovičnú kapacitu , môže to byť však spôsobené väčšou záťažou 2 ampére je skrátka moc.GTL sa mi zdá že som videl na ebayi a je to šrot …

 

Toto som si len tak námatkovo vybral modely batériových článkov a skúsil im dať záhul 5 Amperov

testy batérií lion graf samsung ,lg ,headway,panasonic

 

Z grafu je vidieť že dobre sa držia LG a Panasonic ak príde na reč odber 5A

Tu môžeš upraviť svoj výber do grafu 

Články som dal náhodne , výber nezohľadnoval cenovú katégoriu ani nijakú zvláštnu vlastnosť , to by som si musel toho viac naštudovať o týchto článkov , každý výrobca má minimálne 6 druhov 18650 článkov. Je možne som do grafu vybral najhorší od Sony a najlepší od Lg.

Z testov pozornému oku neunikne že  na nižších zaťaženiach 2A sa kapacita nelíšila až tak veľmi rozdiely prídu ak sa zaťaží na 5 Ampérov.

No ale ak dotoho zarátam pomer cena /výkon je z toho hotová alchýmia.Databá je veľmi užitočná prostredníctvom nej sa dajú  preveriť rôzne modely článkov od rôznych výrobcov.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *