Uverejnené komentárov 37

Test motora QQ-M128F obyčajný motor

Konečne som sa dostal  k jazde na Motore QQ-N128F. Nahodil som do predného kolesa na dámsky KTM bicykel (mimochodom je to dobrý  bicykel máme doma dva také s obidvoma spokojnosť). Tú sú parametre motoru QQ-M128F.

Vzhľad

motor je pekný lesklý ako na obrázku nepôsobí ako päsť na oko. Šróbiky  mohli  mať  zapustené hlavičky v kryte motoru ale to už je len detail.

Váha a Rozmery

Má váhu okolo 3 kg  pre porovnanie sprevodovaný bafang má cca 5 kg.

Rozmery sú najlepšie popísané na tomto obrázku

qqm128 elektrobicykel motor

 

 

 

 

 

 

 

 

Testovacia zostava

Už spomínaný bicykel ktm názov dopíšem neskor

4x12V Olovené batérie (chcel som to otestovať na lifepo4 ale nedalo neskôr vysvetlím)

Riadiaca jednotka bola z elifebike QQ-500-9M, Ovládanie páčkou.

Mal som to zapojené bez hall senzorov.

Ja som mal 100kg  váha bicykla 17 kg , váha štyroch aku 20kg čiže 3kg  motor  vskutočnosti ťahal  cca 140kg )

————————————

Inštalácia motoru nieje žiadný problém do vidlice ide jednou rukou 🙂 , nič netreba rozťahovať  to je good.

motor QQ

 

Samotný test bol rozdelený na dve časti  otestoval ho  na rovine a minulý rok som bol aj v kopcoch .

Rovinka motor sa dobre derie dopredu, predné koleso nemá problém zahrabať , no nemám torque arm a rozlámať úchyty na tak peknom bicykli to by ma veľmi mrzelo.

Výkon motoru je vyrovnaný pri 48V a odbere  cca 4 ampére dosahuje rýchlosti okolo 20 km/h a maxko je niečo okolo  25km/h (bolo to niečo nad ).

Do kopcu- tu som meranie neskutočnil riadiaca jednotka má nastavené 19A no olovené batérie pri takéjto záťaži nedržia dobre napätie a tak to ovplyvní  celkovú rýchlosť do kopca tá bola cca 12 km/h (silnejšie stúpanie). Nutno podotknúť že motor sa neprehrieval čo som čakal lebo je menší ľahší než 8fun.

motor QQ vs 8fun
V ľavo je 8 Fun motor a v pravo menší QQ-M128F

Pár zistení ohľadne motorov

Keď som ho zapojil na 36V  bol totálne pomalý , sila bola ale rýchlosť nie vlastne tak by to malo byť pretože motor je 48V a 36V je menej ako má napísané .

To len  pre info ak by si niekto myslel že 36V 48V  sú úplne tie isté motory len označné , preznačené aby pokryli  čo najviac trhu , v tomto prípade je 48V batéria naozaj nutnosť pretože pri 36V je to lenochod max 20km/h.

To len také malé poučenie ak by niekto chcel skombinovať 48 V motor s 36V batériou , pôjde to ale pomaly lepšia kombinacia je 36V s 48V batériou (to bude jeden z daľších mojich testov)

Hlučnosť motoru je tiež dôležitý faktor motor QQ s hlučnosťou neprekonáva  8Fun no je zhruba na rovnakej úrovni. Počas normálnej jazdy motor nerapčí v podstate zvuk sa dá zaregistrovať iba ak je okolité prostredie tiché v meste ho nepočuť vôbec .

Na čo si dať pozor u tohto motora  v keď som ho testoval v kopcoch  som vytlkol batériu (batérie sú šrot) otestoval aj voľnobežku tá je OK ľahko sa šlape voľnobežka nekladie nejaký väčší odpor.

Keď som batérie vybil napätie kleslo pod 42 V tak riadiaca jednotka sa „vypla“  potom keď  napätie vystúpalo sa znovu zapla no a keď som pridal  motor zarapčal -prevodovka možno je to tým že riadiaca jednotka nemala pripojené hall senzory a jej prednastavený cyklus začal zo „zlého konca“  Skrátka toto nerobiť s týmto motorom .

Časté jazdenie s takto vybitou batériou kedy riadiaca jednotka odpája a zapája zaťaž by zničilo prevodovku.Tak som ešte otestoval s batériou v normálnom stave rozbehy stopky, pridávanie počas jazdz všetko išlo ako malo robí to len ak je vymlátená bateria a riadiaca jednotka odpája/ zapája motor.Inak je to v pohode ak sa vybije batéria neostáva nič iné než šlapať tie „cuky“ čo ešte zo seba dá moc nepomôžu.

riadiaca jednotka
riadiaca jednotka s ktorou som to testoval

Motor mám ešte doma rozmýšľam že ho buď  predám alebo spravím frajerke ebike. Ak by bol niekto zvedavý na nejakú vlastnosť alebo test nech napíše (tu do komentárov) ja test vykonám a dám vedieť.. V pláne mám otestovať 36V 500W bafang a u tohto motora QQ porobiť merania .

 

37 názorov k “Test motora QQ-M128F obyčajný motor

 1. Ahoj, jak už jsem minule psal, naše motory si jsou podobné jak vejce vejci ve všech parametrech. Co jsem omezil A z 19 na 15, přestal se motor v kopci vypínat a zvýšil se i dojezd.
  Ale stala se nemilá věc. Večer jsem přijel na kole dom, vše v naprostém pořádku. Druhý den jsem plánoval další jízdu a čekal jen až se kolem poledne oteplí a jen tak z dlouhé chvíle zapl klíček a spustil při zdviženém kole motor. Následoval šok. Rachot, šmelc, vybrace. Na doporučení prodejce odpojil komplet motor a znova zapojil bez halů ten jen cukl a již se ani nepohl. Kdybych kolo někomu pujčil a stalo se to jemu, asi bych mu neuvěřil. Tak jsem zatím dotestoval.

  Stále čekám na dodávku z ELIFE ten 8FUN 500w objednán již 21.1.2014 ale měli dovolenou a asi se jim tam toho nahromadilo moc. Tento bude snad bezporuchový.
  No a k tomuto úderníkovi jsem počítal s baterkou 48v 15ah s PING. ale po této špatné zkušenosti nevím jestli nevezmu od našeho prodejce jen 48v 12ah a nebo 36v 15ah a nemusím kupovat nabíječku.
  Tak ty zatím testuj, ať je co číst. Lada

 2. ahoj tá dodávka trvá nejako dlho skus Stevovi Dengovit hodiť maila (ak si mu ešte nepisal )elifebike@gmail.com .. ak máš problém s anglištinou pomožem ti .
  K tomu zníženie prúdu asi prospelo batérii aj motoru aj keď motoru už asi neskoro…
  Môj tip je rozpadnutá prevodovka ale kludne to môže byť hocičo iné ..

  Skús motor (koleso z motorom) zdvihnúť do výšky a potočiť rukou do zadu mal by byť konštantný odpor a mal by si očuť zunenie. no ak je príliš mohutné sekanie alebo dokonca to nejde otočit primeranou silou bude nečo v prevodovke.
  Ak si motor kupoval v čechách môžeš to dať predajcovi ak máš zaruku
  ak priamo v číne tak otvor dekel nech uvidíme čo mu je .. na to som zvedavý čo je to za kvítek.. mohol by si poslať potom fotky.

  Banfag mam dobre otestovaný dva motory obidva sú ok aj jeden predajca s Pieštan ich predal kopu a hovoril nič iného nechcel tažke je to asi dobrý motor .. sú nan dostat aj náhradné diely prevodovka a pod..

 3. …hodil som ti autorstvo možeš v pohode písať na mainweb napr hodiť fotky a pod.. keby bolo treba to upravím

 4. Motor je už na záruční opravě, u prodejce jsme jej zkoušeli přes jiné ř. jednotky -převodovka ok, halové jednotky taky, asi zkrat na vinutí. Jinak si myslím, že motor 500w musí zvládnout daleko více než 19A

  Dengovi jsem psal a sada je už na cestě. Zadal jsem špatnou ( EUEXP2 ) přepravní společnost. Napsal jsem mu česky, není to problém, počítač téměř vše dokáže přeložit, jak nám tak i jemu.

  Na bafang na Endeless samá chvála. Napřed jsem chtěl PUMU, pak MAC, ale bafang bohatě stačí. Na ty prvně jmenované musí být baterka min 20AH / 48v a to zvedá dál cenu již stejně dost drahého motoru. 8fun 36v 500w na 48v bude taky PUMA !

 5. To vinutie ma ani nenapadlo .. no ale keď sa nad tým tak zamyslím môže to kludne byť aj to vinutie….. pretože batériu odpájalo s najväčšou pravdepodobnosťou preto lebo už pri „dlhodobejšej“ dodávke vyššieho prúdu (20A) napätie kleslo pod hranicu vybitia…

  Tak isto je možné že riadiaca jednotka a bms podporuju krátkodobý prúd ten kludne može byť dva krát väčší než kontinuálny.
  ten QQ motor je docela malý (sú aj menšie) a je napoky dizajnovaný 48V 500 W to je 12A my do nich púštame o 80% v kopci kde ide vela energie do tepla… Jeden článok čo som písal je tu : http://teslabike.online/meranie-teploty-motoru/
  on tam odrovnal pár motorov namontoval teplotné čidlo do motora a zistil že zatial čo kryt je vlažný vinutie môže mať 90+ stupnov … sam som teplotu vinutia nemeral a ani sa vrtať do motoru nechystám ..no na druhej strane zaujíma ma kolko stupnov ma ten moj 8Fun v kopci..(myslím vinutie)

  Čo sa týka MACA a PUMY sú to dobré motory bral by som ich .. No osobné skúsenosti s nimi nemám s bafangom ano ..
  v poslednej dobe ma máta myšlienka že akú rýchlosť by dal ten moj 36V motor na 48V ..

 6. Ahoj, tak motor už je na celnici od min.týdne -tak ho po neděli dovezou. Vybírám k němu vhodnou baterku a stále váhám mezi 36/48v a Lifepo4 nebo Li-ion Co vybrat?

  Moji favorité:
  36v/15Ah 4.5kg Li-ion stálý proud 30A špičkově 60A cena 10600kč

  48v/15Ah 6kg Li-ion 30A 60A 12000kč

  36v/20Ah 7.5kg Lifepo4 15A 30A 13000kč

  V ceně jsou i nabíječky doprava a clo. Však mrkni sám -BMSbatery.com
  Bude stačit na ten motor 15–30A nebo to bude málo. Řídící jednotku jsem objednal na 48v a dá max 20A

 7. Můžeš sem dát konkrétní odkazy na ty baterie ja je tam nějak nevidím:-)
  Vídím tam sice označení li-ion ale dále v textu je že to jsou lipolky 10s
  tomu by i odpovídala cena a váha.
  Jinak trvalý odběr baterie 15A je málo. Ideální trvalý je 30A.

 8. Bobbobe jsou tam, jen musíš zadat EBIKE BATTERY. Ty li-ionky jsou v dokovací krabici a ta 36v lifepo4 ji nemá. Omlouvám se, ale odkaz sem neumím dát. Mají tam docela slušnej výběr .Tak poraď na převodovej 8fun 36v 500w
  Původně jsem objednával Cyclone jako máš ty, ale měli vyprodáno tak jsem vzal bafang

  1. ahoj Cormoran ak ti sem nejdu dat odkazy ti pomôžem .. to čo máš v lište iba prekopíruj sem .. odkazy určite vadit nebudú práve naopak ..ak by ti to nešlo pošli mi to na maila teslabike@gmail.com ja to sem nahodim

   tuším že si myslel túto stránku http://www.bmsbattery.com/34-lifepo4-battery
   od BMSbatrery som ešte neobjednával , skús si hodit skusenosti na endlessphere , neco typu bmsbattery experiences ..

   1. Mně se tam nezdají ty ceny, je to dost divné kdyby to bylo jak tam uváději ty ceny tak by to snad nějaký obchodník už dávno prodával u nás nebo u vás. Taky tam není žádný kontakt odkud to je.
    Jaký máš na to názor?

    1. Hoj odpovedam neskoro ale predca
     S obchodníkmi je to tak že od bms battery môžu predávať baterky na slovensku , samozrejme ich prelepia nazvom firmy takže nikto sa nedopátra kde sa dá tato baterka kúpit no myslím si že tie ceny není su dobre ak započítaš poštovné 120 dolárov tak ta 36V 10 Ah víde 390 eur (po preclení ) samozrejme zaruku nemáš a kvalita je otázna ?? .. hadam sa zlepšili .. preto som ani o bms battery nepísal nikdy som od nich nič neobjednával a tak aj súdit ich zaťažko .. treba ich očekovať na endless sphere , či na nich stále nadávajú .. alebo už sa polepšili

 9. Odkaz sem dáš tímto způsobem, označíš adresní řádek prohlížeče Např. http://teslabike.online/jak-je-to-so-stredovym-motorom-ego-kit/#comment-185 dáš kopírovat a poté ho vložíš sem.
  Jinak na ten střeďák by ti mohlo stačit 15Ah podle toho jak a kde chceš jezdit.
  Nevím kde jsi se pokoušel koupit cyclone že byl vyprodán ale tady je určitě skladem
  http://www.eclipsebikes.com/chainwheel-bottom-bracket-watt-ebike-p-1070.html
  mají skladem 7 kusů. Když tak mně napiš na mejla bohbohus@seznam.cz pokud budeš mít nějaké dotazy.

 10. Ahoj baterky doporučují na Pedelec- Elektric Bike Společenství. Odkazy budu dávat-jen co se to naučím kluci šikovní.

 11. Tak dnes jsem poskládal tu novou sadu a jel testovat. Po asi 20m v kopci se to vyplo po restartu ujel dalších 10m a konec. Nevím co tomu je. Na řídítkách diody svítí proud tam jde, ale kolo nejede. Ta Lifepo4 36v/10Ah je na tento motor slabá, ale jet by to mělo. S tou menší přední pětistovkou jak jsem omezil proud na 15A tak se to v kopcích přestalo vypínat a jel už bezproblémově. Co tam mohlo vypnout za ochranu?

 12. Hm.. rád by som ti poradil , najlepšie bude ak zobrieš voltmeter a premeriaš to pod záťažou tj pojdeš do kopcu a keď ti klesne napätie na batérií pod 36V – mne tuším bms vypína po okolo 33V .. Napätie klesne pri vybitej batérií ,alebo starej batéri alebo je na šrot článok/vetva v batériií .. Teraz kolko púštaš do tohto bafanga ? 20A ? alebo 15A ?.. hadam ti budem vedeť pomôcť

 13. Baterku jsem reklamoval v Tišnově u Šikuli E- pohony a je OK Využitelná kapacita 9,22Ah při stálém vybíjecím proudu 10A A jelikož byla ok tak jsem musel vypaplat přes 600kč. A bms vypíná při 34V

  Mě jde oto, že to nejede vůbec. Při špatném zapojení by to jet nemělo, tak jsem to snad zapojil dobře. Jednotka dává 19A a je na 48v, neboť mám v plánu koupit aku na 48v, Tady se asi nedá omezovat ř. jednotka jak jsem to dělal u předešlého motoru přes display. Prostě diody svítí proud tam jde, otočím plynem a ticho.

 14. Tak už to jede. Chyba byla v mojí hlavě, sada je na 36v baterka taky, ale řídící jednotka na 48v. Když je plně nabito 42- 43v tak to šlape, jak klesne napětí na 40v ř. jednotka na 48v to odpojí. Má to i tempomat, stačí podržet plyn v určité poloze asi 5sec.a nastavené otáčky už to drží samo. Až bude aku 48v možná bude problém s 36v plynem, vše se musí doladit.
  Maj sa.

  1. Jakou to máš řídící jednotku? Kelly?
   Pokud na plynovce nemáš diody tak problém nebude. Ovladací napětí je do max 5V.
   Na kolik V máš motor? Jsi si jistý že zvladne 48V (Píšeš že sada je na 36V) Co myslíš tim sada?
   Pokud je motor na 36V a ty tam pustíš 48V tak nejspíš to nebude fungovat.
   Vždy by vše mělo být na příslušné napětí pokud je motor na 48V pak vše ostatní by mělo být na 48V, jinak
   vznikají problémy.

  2. Jo ja si to trochu popletl s motorem cyclone 24V tam vyšší napětí není možné. u jiných motoru to je v pohodě pokud se přiliž nezvedne i proud to by pak to vinutí nemuselo vydržet.

 15. Neviem či som to pochopil správne, ale ten motor má rýchlosť pri 36V 25km/hod, či ide to aj rýchlejšie?
  Chcel by som si aj ja niečo zložiť, ale moc sa v tom neorientujem. Vedeli bu ste mi odporučiť stránku kde sa dá dobre (teda lacno) kúpiť kit aj baterka?
  Moje požiadavky do prace to mám 10km a späť ďalších 10 km. Vážim 80 kg a kopce neexistujú keďže bývam v holandsku. Určite by to mohlo ísť aj 40 km/hod. Bycikle: skladačka 20″, horský 26″ a aj cestný 28″.
  Čo z togo je najlepšie prerobiť? Chcel by som vrazit do toho okolo 5 stovak. Je to vôbec reálne? Vďaka za každú radu.

  1. ahoj za 500 euro to je tak… sada stojí okolo 260 euro najhoršie=najlacnejšie batérie ktoré by zvládli dojaz sú olovo 36V 12Ah cena cca 100 eur.No ale tá rýchlosť bude problém 40km/h to už skôr na stredový motor.Ja by som asi prerobil horský aby motor bol v dobrých otáčkach..inak ak jazdíš roviny je to fuk , pri 28″ pôsobí trošku väčšia páka na oskové úchyty …

   ja by som asi šiel na to podobne ako bob cyclone sada plus 36V 10 ah batéria (čím lepšia batéria tým lepšie to pojde).. Popozeraj ceny v holandsku tuším tam sídli 8 fun firma (pobočka pre Europu) ceny ebikov by mohli mať dobré ..

 16. Ahoj tak to maš všetko dobré 🙂 ta riadiaca jednotka to odpaja — to je ten lepší prípad lebo batéria by sa tažko opravovala.. Maš teda 2 možnosti kúpiť riadiacu jednotku 48V alebo batériu 48V o motor nemusíš mať obavu ten pojde to je len kus železa s drotom čo donho dáš..

  Teraz ma napadlo že ak by si sa rozhodol kúpiť batériu 48V tak by bolo dobré ak by si mal takú riadiacu jednotku ako mám ja na magic pie tá dovoluje 24-48V batérie takže mal by si dve batérie doma a tie by si striedal jako by si chcel (samozrejme musí byť predpoklad že batériu lahko vymeníš)..a je to finančne najnáročnejšie riešenie.

  alebo najlacnejšie vymenitť riadiacu jednotku za 36V … a keby sme boli ešte múdrejší ani to by nebolo treba , 48V si myslím že by sa dala prestaviť na 36V stačilo by zmeniť nejaký odpor (na niektorých riadiacich jednotkach to ide väčšinou sú 24-36-48 väčšinou sú to tie isté jednotky)

 17. Tak ještě jednou abychom si rozuměli.
  Je to sada 8fun BMP2 36v/500w převodový zadní, ale řídící jednotku jsem při objednávce nechal zaměnit za 48v/500w,neboť jejich byla na 36v/350w a to se mě zdálo málo a chci to provozovat na 48v.

  1. Jasne rozumiem ti … potom daj vedieť ako rýchlo to pôjde môj tip je 37km/h (rovina)

 18. Tak dnes jsem to konečně projel hlavně kopečky a nemá to chybu. Jede to asi jako stará jedno rychlostní babeta, ale i na půl plynu s tempomatem pří mírném příšlapu v kopcích neztrácí dech na velkém tácu a malém 6tikolečku. Tady se nemusí řadit, kopec nekopec šlapeš na jeden převod. Když jsem rajtoval na babetě, měl jsem 86kg no a co jsem přestal kouřit mám těch 115kg. Tebe zajímá hlavně rychlost– nevím budu dávat nový cyklocomputer. Baterku mám novou od E-pohonu 48/12Ah a po dnešním testu asi 10km byla asi za 2hod. nabitá, ale má jen 55.4v není to málo? Nemá mít 58.4v ?

  1. Pokud máš baterií od Šikuly tak je to špatně 55,4 je pro lionku jsi už druhý tento týden co si na to stěžuje, kolega Agilka s tím má naprosto stejný problém. Ma tu samou bateri co ty od Šikuly. Lifepo4 mají mít správně 58,4V. Ono to vypadá že mají k tomu špatné nabíječky a nebo je špatné BMS v baterii, každopádně reklamuj.

 19. Jo bobe koukám, že kolega Agilka má stejný problém. Podle mě to zkracuje dojezd.

  1. Ne jen dojezd ale i baterii to ničí jelikož při nedostatečném nabíjení se stále více rozhazují články, nejsou dobalancované.

 20. tom som nevedel že batériu to „rozbalancuje“ tu som nato napísal malý článok
  http://teslabike.online/ake-je-dobre-napatie-na-lifepo4-baterii-pri-nabijani/

  viacej asi cormoránovi nebudem moc helfnuť .. bude to treba vyreklamovať..

  1. Nebudeš li delší dobu nabijet bateri na plné napětí a kapacitu pak BMS nemá možnost to dobalancovat jelikož je to předčasně ukončeno. Budeš mít čím dál vice články rozhozené.

 21. To Teslabike, něco je špatně jsem přihlášen a přesto si nemohu přečíst žádný článek.
  Stále mně to oznamuje že „pro přečtení článku musím být přihlášen“.

 22. Ahoj bob problém nastal že som ta dal autorom tj môžeš prispevať na mainweb .. no autorom skript blokoval prístup (bol povolený iba uživatelom ktorý su registrovany na toto som vtedy nemyslel…) už je to opravené diky za to že si napísal ..inak by som to neodhalil ..

 23. Tak dnes jsem jel 12km k rodičům něco udělat na zahradě tak jsem testnul maximálku. Asi tě zklamu, ale jen 30km. Buď je tam omezovač rychlosti, nebo to chce ř.jednotku na 36v. Tobě to jede na 36v taky 30km, tak je někde chyba. Na endless píší, že motor na 201 otáček jede na 48v 40km. My máme kód 13 tj. 230 otáček tak by měl jet ještě rychleji. Ale někde jsem četl, že rozdíl mezi 36-48v je 6km.
  Co se týče stoupání jsem nadšený. V kopci asi 1km dlouhém, kde jsme jako děcka sáňkovali, jsem chvílemi nestačil motoru šlapat a ta malá pětistovka se tam trápila. Nazpět tam trochu brzdím i tak to tam jede 55km…

 24. je tam obmedzovač rýchlost bral si aj riadiacu jednotku z endless ?
  tu si pozri schemu http://teslabike.online/riadiaca-jednotka-zapojenie-konektorov/
  biely káblik rozpoj mal by byť spojeny konektorom (malým čiernym)
  Zo zapatým obmedzovačom 24-25 km/ vypatý 28-30km/h.. (samozrejme žere viac prúdu)

  ak je riadiaca jednotka iná (nemala by byť) ty moc nepomožem možno by helflo potom foto

  asi som bol prehnane optimistický 🙂 nebral som do úvahy prevodovku a podobne , asi so zvýšeným o 6 km to bude pravda spravím aj ja doma test mam 36 V bafanga a dám ho na 48V uvidím

 25. http://www.elifebike.com/peng/iview.asp?KeyID=dtpic-2012-8W-QNK2.073KQ mám tady ten, myslím, že je tejný jak ten tvůj.
  Už jsem zkoušel povypínat snad vše, ale zdá se mi, že to jede stejně – tedy zkouším to bez zátěže jen zdvihnu kolo. Zítra to projedu ještě venku, dnes už se mi ven nechce. Musel jsem podotahovat celý výplet vše bylo hodně volné a tak mě drhnou brzdy, ale to se na rychlosti projeví jen nepatrně. Tak to prerob, ať můžeme porovnat.

 26. už to mám otestvané dnes nahodím celý článok o tomto teste

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *