jún 20, 2013

Výhody konverzných sád pre elektrifikáciu bicykla

ebike kit

Prečo som sa rozhodol pre elektrifikáčné sady a nie rovno kúpiť  komplet nový elektrobicykel:

1 Dôvod bol u mňa rozhodujúci  o 1/3 nižšia cena a pri tom viac ako 1/3 vyšší výkon v cenovej kategorií

Voľba vlastných komponetov napr batérií  resp ako si spravím tak budem mať

Prenosnosť sady  ak  už sadu z nejakého dôvodu nebudem chcieť na danom bicykli prehodím ju na druhý elektrobicykel a bicykel bude  fungovať ako predtým.

4 Široká paleta komponentov niektoré komponenty majú iný konektor rozdiel býva iba rozmeroch konektoru takže nieje problém použiť  od roznych značiek.Tým p je lepší lacnejší servis ..

Funkcie napr taký tempomat je velmi užitočný.niektoré elektrobicykle ho nemajú a nedá sa ani dorobiť lebo riadiaca jednotka ho nepodporovala bol to elektrobicykel Yuki u jedného pána..tlačítko na tempomat je otázka jedného eura tak isto aj pridanie pedál asistentu stojí pár eur .LED ukazovatele stavu batérií je v podstate rovnaké ak

Kvalita zodpovedá cene kvalita komponentov sady a elektrobicykla je z hruba rovnaká.Drahšie by malo znamenať lepšie

 

7 Jazdné vlastnosti  tie záležia na prevedení  to zvyčajne býva lepšie u továrenskúch bicyklov ale vzhadom na cenu sady (1/3 nižšia cena 1/3 vyší vyší výkon) a berem ohlad že elektrifikujem svoj bicykel na ktorom sa mi dobre ide tak  sada vychádza lepšie  tu platí veta ako  si spravím tak budem mať.

Homologizácia je lepšia u továrenských bicyklov tu zase platí treba mať overeny typ aby  napríklad predajca nedal menší motor než tam má byť . U elektrosady  sa nemusíme obávať  nepasujúcich komponentov a prevedenie sa vyrovná továrenskému elektrobicyklu tie disponujú sice presnými plastami a niekedy aj pekným prevedením no može to byť limitujúce .

Výzor mne sa lubi typ horského bicyklu viac ako oplastovaná  skladačka alebo imitácia skútru 100 ludí 100 chutí .

eleletric bike

V článku som nechcel zbudiť dojem že továrenské elektrobicykle sú na nič, ale chcel som priblížiť variantu elektrifikačných sád a poukázať ich výhody.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *