Uverejnené Vložiť komentár

Yamaha vylepšila svoj PW-X systém pre rok 2017

Yamaha zaspať v segmente elektrobicyklov nehodlá a pripravila nový a podľa údajov lepší PW-X systém pre ebajky.Yamaha je už nejaký ten čas hráčom medzi výrobcami elektropohonov vsadili na vyššiu cenu a tiež vysokú kvalitu , doteraz mal PW systém od Yamahy kladné hodnotenie v recenziách i hodnoteniach užívateľov.

Systém PW je už na európskom trhu od roku 2015 a pre tento rok je nachystaný nový model elektropohonu PWX (EXPW).

Menší a ľahší motor pre rok 2017

Pre rok 2017 Yamaha z redukovala rozmery motora o 13% a neostali len pri tom sú použité ľahšie materiály ktoré sa prejavili na celkovej váhe elektropohonu.

Zredukovali hrúbku prevodov elektromotoru a použili širší otvor pre osku, váha klesla o 11% čo je zhruba o 500g oproti staršiemu modelu.

Bude pomáhať rýchlejšie:

Yamaha zlepšila „asistenčnú odpoveď“ nové PW-X systému pomocou tesnejšieho ozubenia a pridali 2x západky v prevodovke. To znamená, že ak začne jazdec pedálovať bude rýchlejšia odozva motora. Tiež to umožnuje motoru vyvinúť väčší krútiaci moment , ako pri predošlých modeloch.

Nový používateľský panel

Yamaha vylepšila aj tento prvok systému konkrétne zlepšili pripojiteľnosť a čítanie informácii z displeju. Nový displej pre rok 2017 je menší a odolnejší voči poškodeniu.

Nová LED displej pre sériu PW-X umožňuje jazdcovi vidieť, aký režim sa používa pri letmom pohľade na hornú časť displeja, je to jednoduchšie ako predtým, keď ste museli čítať obrazovku na kontrolu režimov dopomoci.

Tiež nový displej pôjde spojiť s tabletom či smartfónom.

 

Viac výkonu

Už sme spomenuli že Yamaha zvyšuje silu krútiaceho momentu k dispozícii bude slušných 80Nm. Súčastne zavádza ďalšu radu komponentov ktoré budú podporovať tento vyšší krútiaci moment bude označená EXPW – Extra Power v preklade extra výkon.

Teraz je k dispozícii 5 režimov asistencie oproti minulým 4., v jazdných režimoch bude Eco +, Eco, Standard, High a Extra Power. Treba zdôrazniť fakt že krútiaci moment je tiež teraz silnejší v celom rozsahu, a to nielen v kritických bodoch v koncovom rozsahu.

Viacej sily  a rýchlejšie reakcie dajú jazdcovi viac kontroly na úzkych cestách,napríklad lesných cestách a strmých svahoch s  elektrobicyklom budete ľahšie manévrovať.

Poznámka: Konkurenčný Bafang predáva max-drive s takým istým výkonom od roku 2015

Väčší dojazd elektrobicyklu

Yamaha nechce ostať pozadu za konkurenciou a  je najvyšší čas aby zaradili 500Wh batériu. Predtým sa predávala len 400Wh batérií teraz kupujúci bude mať na výber či chce 400Wh alebo 500Wh

Tých čo už majú elektrobicykel so systémom  Yamaha poteší správa že 500Wh je kompatibilná z ich starším systémom. Nová 500Wh batéria vyzerá tak isto ako zaužívaná 400Wh čiže má tie isté rozmery a konektor.

Kde kúpim nový PW-X sytém od Yamahy ?

Síce batérie sú kompatibilné ale pohonné jednotky PW-X najvyššiej rady pre rok 2017 sú nekompatibilné so staršími jednotkami takže týmto motorom si nevylepšíte starší Haibike.

Samozrejme nové motory od Yamahy zaradil Haibike medzi prvými , a ďalší výrobcovia budú nasledovať napríklad Lapiere ktorý tiež ponúka elektrobicykle s motormi od Yamahy.

Pozrite čo ponúkne konkurenčný Bosch na rok 2017

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *