október 18, 2014 Dobré BMSko pre lifepo4 od Ping Battery

Dobré BMSko pre lifepo4 od Ping Battery

Nový dizajn pre BMSko má dobré tepelné vlastnosti. Veľký  hliníkový chladič sa montuje na všetky IRFB4110 mosfety a tiež na hrejúce odpory. Je to veľmi vhodné ak je batéria vybitá, na konci nabíjania, bmsko vyrába najviac tepla z odporov. Konštrukcia chladiča BMSka je kompaktná je  len o trochu väčšia než na starších verziách.

Všetky V5 BMS majú IRFB4110 MOSFETy, a to aj na 24 V alebo 12 V LiFePO4 batériach.Štandardné BMS má štyri IRFB4110 na vybíjanie  a jeden na na bíjanie. BMS má však má osem IRFB4110 na vybíjanie a dva na nabíjanie.

Vzhľadom k tomu, IRFB4110 sú dimenzované na 100 voltov, ak pripojíte dva akumulátory v sérii a celkové napätie nebude vyšší ako 100 voltov, nemusíte pripojiť ochranné diódy do obvodu. U staršej verzie BMS, ak  chcete pripojiť dve batérie 36V LiFePO4 v sérii musíte pripojiť dve diódy v obvode pre ochranu dvoch BMS. Dva 36V akumulátory s V5 BMS možné pripojiť priamo do série bez problémov.

Nižšia spotreba energie. A napájací obvod na BMS bol prepracovaný. Spotreba elektrickej energie je oveľa nižšia, než pri verziiV2.5

Iné napájanie. Staršie verzie BMS sú napájané 4 bunkami v sérii. V5 BMS napájajú všetky bunky. Týmto spôsobom batéria nebude nevyvážená, bude sa aj kratšie nabíjať.

pingbaterie bms

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *