september 27, 2016 G21 Alyssa lacný elektrický bicykel pre seniorov

G21 Alyssa lacný elektrický bicykel pre seniorov

Ľudia sa pýtajú aký elektrobicykel kúpiť pre otca , mamu,babku,dedka ,skrátka pre seniorov.Teraz som natrafil na zaujímavý kúsok ktorý sa bude páčiť a bude aj dobre slúžiť,čo je na ňom také zaujímavé ?

Krátko o G21 Alyssa:

Je to elektrobicykel vhodný pre seniorov ktorý chcú pedálovať a udržovať si tak kondičku, no v ťažších úsekoch by sa zišla dopomoc. Pomocou pedálového senzora elektrobicykel bude fungovať presne takto: Budete šliapať,bude pomáhať ,ak prestanete šliapať nebude pomáhať.Elektrobicykel má 10Ah li-ion akumulátor a priaznivú cenu do 600 euro

Pozrieť kompletné technické paramatre a cenu

Cena elektrobicykla:

Prvom rade je to cena , ak sa chystáte sa kúpiť tak ceny lacných elektrobicyklov sú cca od 400 euro po 800.Za túto cenu dostanete nejakú skladačku ktorá vyzerá ako G21 Lexi alebo “skútrové” elektrobicykle čo vyzerajú ako ” skúter ” len majú olovenné batérie…

G21 Elektrobicykel Alyssa Spring Green má dobrú cenu na nete som našiel cca 570 euro čo je dobrá cena za elektrobicykel s Li-ion batériami, je dobré že sa ceny trošku pohli pred pár rokmi nešli elektrobicykle za túto cenu ani olovennými batériami.

Recenzia elektrobicyklu G21 Alyssa:

Ako už názov názov tohto článku napovedá jedná sa o elektrický bicykel pre seniorov čiže ak plánujete kúpiť elektrobicykel táto recenzia je  dobré vodítko čo za svoje peniaze by ste mali dostať.

elektrický bicykel s li-ion batériou

Kostra elektrobicykla pripomína klasicku libertu ktorú dobre poznáme , je oceľová čo je charakteristika lacných bicyklov za 100vku, hliníkové sú lepšie (ľahšie) ale aj drahšie. Váha u tejto kategorii ebikov hrá vedľašie husle , na elektrobicykli sa budete voziť vy nie on na vás…Tvar kostry je vhodný pre dámy vlastne G21 alyssa je dobrou voľbou ak elektrobike ide dáme.Niektorý starší ludia majú problém s prekračovaním stredovej tyče, bol by skutočné nešťastie keby kúpite namakaný bicykel , na ktorý užívateľ nevylezie.

Farba:Čo je mínus že nieje verzia v iných farbách aj keď takáto modrá je celkom pekná , zišli by sa verzie viac s “dámskejšejšou” farbou do červena,ružova vzhľadom na tvar kostry.

To hlavné je pohon:

batéria pre elektrobicykelDôvod prečo kupujete elektrobicykle je preto že má pohon (nie preto že má červenú farbu).Tento ebike má pohon vzadu čo je trochu plus.To hlavné načo treba pozerať je batéria.Ludia na baterkách šetria-a potom doplatia. Práve pre batériu je tento elektrický bicykel tip. 10Ah Li-ion sa nabije oproti oloveným rýchlejšie ,má dlhšiu životnosť aj záťaže zvláda lepšie. V minulosti motor s elektrobicyklomsme v cene do 600 euro dostali všelijaké značkové paškvile 6.6Ah,5,5Ah 8.3Ah ktoré aj keď bola na nich “značková nalepka” nestačili lebo boli malé , dobré batérie sú od 10Ah a vyššie. V tomto prípade je to 36V 10Ah čo je rozumné napätie i kapacita.

(pozor môžete zohnať e-bike s 10Ah ale bude mať 24V čo je o dosť slabšia verzia)

Späť k elektrobicyklu G21 Alyssa ktorý má batériu umiestnenú v strede tak ako má byť a váha je tak lepšie rozložená a elektrobicykel má dobré jazdné vlastnosti.

Motor je malý sprevodovaný do vnútra som síce nevidel ale je to taká klasika.

 

 

Načo a pre koho je tento elektrobicykel dobrý ?

Do mesta je to dobrá voľba rovinky a mierne kopce zvládne dobre pretože má 36V motor, ale na tiahle kopce a vysoké prevýšenia od 5% stačiť nebude teda bude to otom ako dobre viete pedálovať. Dostrel u 36V 10Ah akumulátoru je cca 30km bez pedálovania s pedálovaním je to určite viac odhad je 50 km. Je vhodný najmä pre seniorov na bežné používanie a dopomoc.

Krátke záverečné hodnotenie:

Pre tých čo tento elektrobicykel zaujal a chcú si ho zaobstarať poteší info že majú poštovné zdarma aspoň na Alze ho mali za 567Euro  preklikáte sa naň cez náš katalóg..

Plusy:

  • cena pod 600 euro je priaznivá k “výbave”
  • 10Ah li-ion batéria v tejto cenovej relácii je to plus
  • ľahká údržba ako väčšiny elektrobicyklov ,stačí mu dať zajesť trochu elektriny
  • ľahké vozenie a nasadanie na elektrobicykel (nemá stredovú tyč)

 Mínusy:

Oproti drahším modelom vyššia váha

Prevedenie iba v jednej farbe (aspoň podla toho čo som videl na nete)

2 thoughts on “G21 Alyssa lacný elektrický bicykel pre seniorov

  1. Vážený hodnotiteľ tohto e-biku:
    Je to pekne spracované hodnotenie, ale stúplo by na cene a hodnovernosti, keby ste sa naučili aspoň základom slovenskej gramatiky! Ako Vám môže ktokoľvek veriť, keď sa neviete naučiť pár slovenských pravopisných pravidiel? Učia to už v základne škole, takže mám pochybnosti o tom, že ste ju absolvovali.
    Neberte to v zlom, ale zamyslite sa…!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *