Uverejnené Vložiť komentár

Olovené batérie skúsenosti zo značkami.

Dnes som stretol kamoša čo sa stará o EPS zariadenia vo firme. Dali sme sa do reči a začali sme sa baviť o batériach z olovenými batériami má určite lepšie skúsenosti ako ja lebo jeho rukami prejdú rôzne značky a čo je dôležitejšie  chodí ich merať  kontrolne ,má na to pristroj ktorý mu dokáže zmerať resp vyhodnotiť kapacitu n základe odberu prúdu a úbytku napätia.Takže má prehlad o značkách ktorá čo kolko vydrží.

Poznamenal že posledné roky sú batérie čím ďalej tým horšie. V minulosti batérie  vydržali 3-5 rokov teraz je to 2 roky a že sú ľahšie, výrobcovia šetria olovom. Síce ich montuje do záložných zdrojov takže batérie sa vybíjajú len občas (možno to je príčina že zatuhnú a stratia kapacitu).Ale aj tak po dvoch rokouch mať  pokles kapacity z 18ah na 5 ah .. je dosť velký ak by sa batéria používala v tažkých trakciách dá sa to pochopiť.

Spomenul značku Zabat že je to čistý hnoj že po pár mesiacoch batéria má značný úbytok kapacity , 2 roky a končí .Túto značku som mal v merítku keď som išiel robiť svoj prvý elektrobicykel dobra cena , no naštastie som bral inú značku haze.Myslím že by to bola otázka par mesiacov na elektrobicykli ktorý si ľúbi cucnúť viac ampérov ako záložný zdroj pre EPSku.

Tak isto GES akumulátory sú nič moc no pozeral som sa na ich stránku predávajú  aj Panasonic. Zo svojim Ah testerom meria takisto veľké úbytky a nič nevydržia..*Panasonic od nich by mohli byť dobré (možno).

Europower túto značku naopak veľmi chválil že tester zaznamenal väčšiu kapacitu ako mala batéria udaná a priebežné úbytky sú tiež nízke. Asi sa niekto vo fabrike pomýlil a kúpil niečo dobré :). V elektrobicykli som ich neskúšal ani nepoznám nikoho kdo by ich mal takže tak treba brať.

CSB sú stále kvalitné , upútala ma tá ich modrá 15Ah batéria no cena okolo 50 eur je moc 40 eur by bolo ok , potom majú 12V 12 Ah za 36 eur normálna cena, v elektrobicykli preverená.

Elnika z česka je tiež overená ale treba brať drahšiu radu ACCU PLUS.

Haze som mal na svojom bicykli síce výdrž ok ale sú gelové  potrebuú nabíjačku ktorá ich neprebije.

baterky vnutro

 

Človek by si myslel že technológia pôjde dopredu všetko bude lepšie a lacnejšie.OMYL dobré už bolo.Ostáva len dúfať že CSB sa nezhoršia.Kamoš my slúbil že si k zapísaným hodnotam prípiše aj značku, takže pribudnú skúsenosti aj z ostatnými značkami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *