september 12, 2013

Vyskladanie vlastnej Lifepo4 batérie z Headway článkov (I. Časť)

Na jednom blogu ma zaujal chlapík čo si vyskladal batériu z 3.2V článkov od firmy headway ktorá má kladný ohlas od uživateľov, čiže dobre meno , tomu je zodpovedná aj tá cena, dá sa to zohnať na ebay alebo od rôznych eshopov , tuším aj na elifebike ich majú alebo na bmsbattery.

autor andro1d.make

Po dlhšom hľadaní  som našiel pár predajcov ktorý predavajú tieto veľké modré Headway batérie a sady na postavenie svojej vlastnej batérie. Pri hladaní som si všimol že US obchody si účtujú o čosi viac ,síce by som ušetril za prepravu ale to by som musel bývať v US , som s Kanady a tak som  sadu – kit objednal z Číny..

Sada ma vyšla 675 dolárov  za 48V 15Ah batériu od ev assemble cez ich ebay obchod.

V sade na batériu sa okrem článkov nachádza BMS , nabíjačka, a rôzne skrutky a súčiastky na upevnenie batérií.

Možete si položiť otázku prečo som investoval toľko penazí do batérie keď za tú cenu môžem mať nový elektrobicykel ? ..Za takú cenu by som zohnal síce nový ale s olovennými batériami takže by som bol na tom istom. SLA olovené batérie vydržia 300 cyklov lifepo4 vydrží 1000-2000 cyklov a ponich by batéria nemala mať menej než 80% kapacity navyše LiFePO4 má viac sily a môžem dosahovať dlhšie vzdialenosti. Tiež môžem vyskladať pack podľa svojich predstav dáva priestor kreativite , navyše je to môj koniček takže peniaze išli bokom.

Môj balík z číny

 

headway články

Sú to ale velké batérie 3,2V 15Ah  no v konečnom výsledku sú ľahšie ako olovené .

 

velká headway batéria

16 batérií , železné prepoje bms, nabíjačka, kábliky,a plastové uloženie.Už to treba len pospájať… druhá časť niekedy nabúduce

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *